Biblioteka

Biblioteka

Godziny otwarcia:

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

7:30 – 15:00

7:30 – 12:20

7:30 – 13:0

7:30 – 14:20

7:30 – 14:00

This image has an empty alt attribute; its file name is sowa-2.gif

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ropczycach w roku szkolnym 2019/2020 po wielomiesięcznych staraniach zdobyła CERTYFIKAT WIELKIEJ LIGI CZYTELNIKÓW
Otrzymany certyfikat jest zarówno nagrodą, jak i najwyższym odznaczeniem przyznawanym placówkom aktywnie wspierającym czytelnictwo.
Wszystkim, którzy przyczynili się do zdobycia tak prestiżowego tytułu serdecznie dziękujemy: uczniom, dyrekcji szkoły, nauczycielom języka polskiego, wychowawcom klas i rodzicom.
Zaszczytne wyróżnienie jest dla nas wszystkich nie tylko powodem do satysfakcji, ale przede wszystkim motywacją do dalszego rozwoju zainteresowań czytelniczych.

Szkolni koordynatorzy akcji
I. Stępak, M. Ślusarczyk

Regulamin biblioteki i czytelni szkolnej

ZDALNE KSZTAŁCENIE – PROPOZYCJE BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

V OGÓLNOPOLSKI KONKURS „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW” 2019/2020

edupolis | Zostań koordynatorem Wielkiej Ligi Czytelników!

Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-8 oraz ich rodziców. Ma on na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek oraz skupienia wokół wspólnego czytania dzieci wraz z rodzicami. Misją wydarzenia jest promowanie czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego. Celem konkursu jest również wyłonienie najlepszych czytelników.

Zdobywaj z nami sprawności czytelnicze, awansuj do kolejnych etapów, wygrywaj nagrody i baw się świetnie!

REGULAMIN

Biblioteka zaprasza uczniów klas 1-8 do udziału w konkursie.

Informacja dotycząca kontynuacji V OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW”

W związku z pandemią COVID-19 II etap testu kwalifikacyjnego zostanie przeprowadzony 11 maja 2020 r. o godzinie 14:00. Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do II etapu konkursu (pozytywnie zaliczyli minimum 10 testów z przeczytanych pozycji książkowych)  otrzymają quiz online do uzupełnienia w czasie 60 minut. Wyniki zmagań konkursowych zostaną ogłoszone do 15 maja na stronie internetowej szkoły. Na ich podstawie z każdej grupy wiekowej zostaną wyłonione 3 osoby, które będą reprezentowały szkołę w etapie finałowym konkursu online zaplanowanym na 28 maja 2020 r. o godzinie 12:00.

Koordynatorzy Placówki
M. Ślusarczyk I. Stępak

Rozstrzygnięcie konkursu „Promocja baśni i legend”

Na początku marca w ramach ogólnopolskiego konkursu „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW” biblioteka szkolna zorganizowała konkurs polegający na czytaniu wybranych legend, których treść stanowiła inspirację do tworzenia prac plastycznych. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas I-III, którzy po wysłuchaniu legend: „O diabelskim młynie”  „O kupcu Walentym” „Jak to ze smokiem wawelskim było”, wykonali bardzo wiele ciekawych i oryginalnych prac plastycznych świadczących o wrażliwości, pomysłowości i bogatej wyobraźni dzieci. Ze względu na pandemię COVID-19 rozstrzygnięcie konkursu zostało przełożone na 5 maja 2020 roku. Komisja Konkursowa  w oparciu o obowiązujący regulamin dokonała oceny prac i przyznała następujące miejsca:

I miejsce ex aequo  Milena Świerad kl. 1C oraz  Maksymilian Kasprzyk 1D

II miejsce Patryk Grabiec 1B

III miejsce Ewa Kukla 1C

Wyróżnienia: Franciszek Banaś 1B, Karolina Strzępek 1D, Szymon Ziajor 1D, Weronika Żurowska 1D, Jakub Chruniak 1B, Dawid Kubacki 1D, Dawid Pociask 1C, Oliwia Czaja 1D

Konkurs potwierdził wychowawcze i terapeutyczne wartości legend oraz nieprzemijające zainteresowanie światem baśni wśród dzieci i młodzieży. Wręczenie nagród i dyplomów  nastąpi po powrocie uczniów do szkoły. Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy! Za pomoc w organizacji konkursu dziękujemy: Pani  Marii Sąsiadek, Anecie Basarze i Alinie Feret.

I.Stępak
M.Ślusarczyk

PODSUMOWANIE II ETAPU OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW”

W poniedziałek 11 maja odbyły się w naszej szkole (oczywiście zdalnie) eliminacje do finału powiatowego. Poziom był bardzo wysoki, różnice punktowe niewielkie. Niestety do dalszego etapu mogły awansować tylko 3 osoby z każdej grupy wiekowej.

Uczniowie zakwalifikowani:
W kategorii klas 1-4:
– Dominika Rymut – kl. 3A 
– Bartłomiej Zgardziński – kl. 3B
– Szymon Koziński – kl. 3B 
W kategorii klas 5-8:
– Julia Gawor – kl. 6A
– Nikola Sypień – kl. 5C
– Klaudia Saletnik – kl. 5C   
Etap powiatowy odbędzie się 28 maja 2020 roku 
KLASY MŁODSZE 1 – 4:
 GODZ. 12.00 – 12.45
KLASY STARSZE 5- 8:
GODZ. 13.30 – 14.15 .

Tytuły książek obowiązujące w III etapie czyli w Mistrzostwach Powiatu : 

kl. 1-4 Dominik Wieczorkiewicz: „Hulajnogą przez Smoczą Wyspę”, wyd. Skrzat, rok 2019 

kl. 5-8 Antonina Kasprzak: „Wiłka – smocza dziewczynka”, wyd. BIS, od roku 2018  

Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za zaangażowanie, a zwycięzcom  II etapu, którzy będą reprezentować szkołę w finale gratulujemy i życzymy powodzenia!

Wyniki poszczególnych uczestników konkursu zostały zamieszczone na stronie wielka-liga.pl   (po zalogowaniu) oraz na platformie Classroom w zajęciach Wielka Liga Czytelników.

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę