Symbole Wielkiej Nocy

Symbole Wielkiej Nocy

Hej kochani!
Wielkimi krokami zbliża się do Nas Wielkanoc!
Chcemy Wam zaprezentować Symbole Wielkiej Nocy:

symbolizuje zmartwychwstanie Pańskie. Przed dwoma tysiącami lat w Jerozolimie to właśnie liśćmi palmowymi tłum witał jadącego na osiołku Jezusa. Święcenie palm to charakterystyczny obrzęd niedzieli, która poprzedza Wielkanoc, zwanej Niedzielą Palmową. Palmy można wykonać z rożnych surowców : suszonych kwiatów, bukszpanu. Jednak w palmie powinny znaleźć się gałązki wierzby, która symbolizuje nieśmiertelność duszy oraz zmartwychwstanie.

symbol nowego życia, odrodzenia. Według zwyczaju w Niedzielę Wielkanocną należy podzielić poświęcone jajko na tyle części, ile jest osób w rodzinie. Następnie wszyscy dzielą się pokarmem i składają sobie życzenia wielkanocne. Tradycja mówi, że swój kawałek powinno się zjeść na stojąco, ma to zapewnić zdrowie.

to główny symbol świąt Wielkanocy, symbolizuje prostotę, niewinność, czystość i posłuszeństwo. Dla chrześcijan baranek to symbol męki, śmierci oraz zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, który został nazwany „Barankiem Bożym, który gładzi grzechy świata”.

to symbol wiosny i przemiany. Tak jak Chrystus, który powstał z martwych do życia, tak zając zmienia swoje umaszczenie z szaty zimowej na letnią. Obecnie zajączek przynosi grzecznym dzieciom słodkie upominki.

Zapraszamy do oglądnięcia przykładowych filmów:
Jak zrobić palmę wielkanocną?
https://www.youtube.com/watch?v=aT00ddhYDtA

z kanału YT „Asiasiowo”

Jak zrobić baranka?
https://www.youtube.com/watch?v=VBxAsP_9GXU

z kanału YT „PapelyManualidades”

Może ktoś z Was zainspiruje się pomysłami?
Pozdrawiamy, Wychowawcy świetlicy

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę