Audycja radiowe

Audycja radiowe

Zapraszamy do słuchania audycji radiowych przygotowanych przez Pierwszy Program Polskiego Radia (nadawany na częstotliwości 92,30 MHz i DAB+10D)
Propozycje na wtorek 07.04.2020r
Godz. 10:35

Lektury Jedynki Słuchowisko wg powieści Juliusza Verne`a „20 000 mil podmorskiej żeglugi”. To druga część trylogii, w której skład wchodzą jeszcze „Dzieci kapitana Granta” i „Tajemnicza wyspa”. Powieści Verne`a to klasyka literatury przygodowej nie tylko dla młodzieży, czytana przez wieki. Co ciekawe, początkowo kapitan Nemo był Polakiem, powstańcem styczniowym zesłanym na Syberię, który po powrocie pragnął pomścić śmierć rodziny, zatapiając statki rosyjskiej floty handlowej. Dla dobra stosunków francusko-rosyjskim zmieniono jego narodowość. Pierwszy polski przekład powieści ukazał się już w roku 1870. Reżyseria Jerzy Markuszewski, realizacja Jerzy Jeżewski. Wystąpili – Jan Matyjaszkewicz, Piotr Fronczewski, Igor Śmiałowski, Józef Nalberczak, Andrzej Szalawski Nagranie pochodzi z roku 1974. 

Godz. 19:25

Jedynka Dzieciom Informacje o audycji: W Dniu Bobrów opowieści o życiu bobrów, czym jest żeremie, gdzie jest budowane, jak wygląda w środku? – gość Gerard Sawicki  

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę