Wycieczka do Barcelony

Wycieczka do Barcelony

ŚWIETLICZAKI SIĘ NIE NUDZĄ!

Moja oferta na najbliższe dni, gdyby ktoś miał nadmiar czasu wolnego😀

Jeśli skorzystacie będziecie:

MĄDRZEJSI, PRZYJEMNIE SPĘDZICIE CZAS, ZRELAKSUJECIE SIĘ PRZY MUZYCE, ZADOWOLENIE DA WAM PRACA PLASTYCZNA, RADOŚĆ PRZYNIESIE TANIEC I ŚPIEW. Warto? Oceń sam/a.

Zapraszam na wycieczkę do … BARCELONY!!! Wycieczka będzie inspiracją, natchnieniem dla Twojej pracy twórczej, do której potrzebne będą przybory:

– kartka z bloku technicznego,
– kolorowe kartki papieru,
– nożyczki, ołówek i klej,
– szablony figur geometrycznych (np. klocki),

Na początek – włącz komputer, dzięki niemu nie musisz kupować biletu na samolot i będziesz miał/a przewodnika za darmo. 😀 Niestety nie będą to ja, ale inna bardzo miła Pani.

Wejdź na wybraną przeglądarkę internetową np. Internet Eksplorer, i kliknij na link poniżej +Ctrl.  Na razie pomijamy tekst o mozaice i matematyce. Prowadzimy kursor w dół i…

ZACZNIJ OD OBEJRZENIA FILMU – Odcinek 8 Barcelona

http://www.zamiastkserowki.edu.pl/2020/02/mozaika-matematyka-i-sztuka-razem.html

  • Teraz przystąp do pracy plastycznej.
    Stwórz swoją „Ławeczkę – mozaikę”. Wskazówki i sugestie poznasz po przeczytaniu tekstu umieszczonego nad filmikiem i pod nim.
  • Jesteś w tym momencie Artystą niczym Antonio Gaudi. Twoja prawa półkula mózgowa będzie bardzo aktywna… I o to chodzi.  
  • Lubisz też słuchać muzyki? Polecam w przerwie „Taniec-wygibaniec”przy lustrze i może w towarzystwie Mamy, Taty… do piosenki zespołu Pectus „Barcelona”. Głośnik na full i… – dziewczynki śpiewają refren (…) Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz, marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los (…), a chłopcy gwiżdżą.
     https://www.youtube.com/watch?v=jrJdGIJWfjE
  • Rodzicom możesz polecić film Woody Allena „Vicky Cristina Barcelona” ze świetną, moim zdaniem, ścieżką dźwiękową (hiszpańskie rytmy), które dzisiaj towarzyszą mi cały dzień. „Barcelona…, Barcelona…. Barcelona… na, na, na…”
    https://www.youtube.com/watch?v=oEYgvxJAlUg

Prace podpisane na odwrocie „Ławeczka – mozaika” imię, nazwisko, klasa – proszę przesyłać na adres: Szkoła Podstawowa nr 1 w Ropczycach, ul. Wyspiańskiego 8, 39-100 Ropczyce z dopiskiem ŚWIETLICA. Z prac dzieci zrobimy po powrocie do szkoły wystawkę „Najdłuższa ławeczka świata”. Będą nagrody. Powodzenia!                                                                      

Opracowała: Bożena Rygiel

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę