LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, dzięki któremu zajęcia szkolne staną się bardziej atrakcyjne oraz pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania oraz zdolności np. manualne i techniczne. Czytaj więcej…

Galeria…

PRZYGODA Z ELEKTRONIKĄ

W marcu, w ramach projektu #Laboratoria Przyszłości uczniowie klasy 7a projektowali ozdoby wielkanocne w aplikacji Tinkercad. Teraz trzeba je wydrukować i wyeksponować. Jak się domyślacie, czas wydruku prac to nawet kilkadziesiąt godzin, więc musicie uzbroić się w cierpliwość.

Zachęcam do obejrzenia krótkiego filmu z już powstałymi pracami naszych zdolnych uczniów.

Mobilne Laboratorium Przyszłości

3 marca 2023 roku naszą szkołę odwiedziło Mobilne Laboratorium Przyszłości. Zajęcia odbywały się w ramach projektu #Laboratoria Przyszłości#, dzięki któremu następuje wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów w całej Polsce oraz nabywanie przez uczniów nowych kompetencji.

Edukatorzy przeprowadzili w formie warsztatowej zajęcia z wykorzystaniem nowych technologii czyli sprzętu, który szkoła otrzymała w ramach tego projektu. Podczas zajęć uczniowie zgłębiali tematykę druku 3D. Zapoznali się z budową drukarki, własnościami wydruków oraz wspólnie przygotowali projekt do wydruku. W czasie kolejnych warsztatów zapoznali się z pojęciem Sztucznej Inteligencji. Mieli też możliwość wzięcia udziału w zabawie rozpoznawania obrazów na przykładzie programu do rozpoznawania gestów. Poznali zasady wykrywania kształtów z użyciem sieci neuronowej. W goglach Class VR podziwiali spektakularne widoki. Spotkali się w wirtualnej rzeczywistości z kosmonautami, niedźwiedziem polarnym, jak również prześledzili drogę przez Wielki Mur Chiński widziany z kosmosu.

Zajęcia odbywały się w grupach 15 osobowych. W sumie zostało przeszkolonych 64 osoby. Była to dla wszystkich super nauka i zabawa w jednym.

Galeria…

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę