ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA 2021 ROKU

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA 2021 ROKU

Pierwszego października obchodziliśmy XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jednak na ten dzień przygotowywaliśmy się już od 13 września. Na lekcjach matematyki uczniowie powtarzali, utrwalali i sprawdzali się nawzajem ze znajomości tabliczki mnożenia…

W piątek 1 X 2021 roku od godziny 8:00 odbyły się egzaminy na lekcjach matematyki. W bieżącym roku dołączyli do zabawy uczniowie klas 3J

Uczniowie znają tabliczkę mnożenia – jednak gdy pojawia się świadomość upływającego czasu, uczniowie mylą się zdecydowanie częściej. Średnio 40% uczniów udzieliło bezbłędnych odpowiedzi. Za co zostali nagrodzeni ocenami i naklejkami – otrzymali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. A także otrzymali zestaw do przeprowadzenia egzaminu dla wybranego przez siebie domownika. Tym sposobem „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia pamiętają”.

Wśród zapytanych 60 rodziców, 52 udzieliło 100% poprawnych odpowiedzi.

A co radzą uczniowie, gdy ciężko zapamiętać wynik działania? Nic prostszego! Ułóż wierszyk – rymowankę:

„Moja mama lubi powieści,
5 razy 6 daje 30”.

Uczniom, którzy chcą jeszcze raz sprawdzić się ze znajomości tabliczki mnożenia polecamy stronę (Egzamin online z tabliczki mnożenia): https://www.wmtday.org/pl

Za zaangażowanie uczniów, za chęć przystąpienia do egzaminu Rodziców serdecznie dziękujemy!

Mamy nadzieję, że w następnym roku szkolnym z jeszcze większym zapałem i zaangażowaniem upamiętnimy ten dzień.

Galeria…

Nauczyciele matematyki

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę