XVIII RAJD PIESZY

XVIII RAJD PIESZY

25 października już po raz XVIII odbył się coroczny ,,Jesienny Rajd Pieszy”, który poprowadziła pani Małgorzata Sąsiadek. Celem naszej wędrówki była  popularyzacja turystyki pieszej wśród dzieci a  także profilaktyka uzależnień. Działania nasze wynikają z założeń programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły.  Ponadto zeszłoroczny lockdown spowodował to, iż dużo uwagi poświęcamy na zagadnienia związane z reintegracją. A gdzie może się to odbywać swobodniej i efektywniej jak nie na wycieczce? Organizując takie przedsięwzięcia zawsze staramy się wskazywać uczniom zalety ruchu na świeżym powietrzu a także uwrażliwiać na piękno otaczającej nas przyrody. Uatrakcyjniamy czas rozmaitymi konkursami dostosowanymi do możliwości i umiejętności dzieci.

W tym roku szkolnym 15 km trasę wiodącą przez Ropczyce- osiedle Granice- Gnojnicę pokonało 145 uczestników wśród których znaleźli się uczniowie klas 1- 8 wraz  opiekunami. Pogoda dopisywała, a o dobre humory i atmosferę nie musieliśmy się martwić.

Po drodze mięliśmy okazję podziwiać krajobraz naszej najbliższej okolicy, a także zmieniającą się jesienią przyrodę. Uczniowie licznie brali udział w konkursach organizowanych podczas przerw na odpoczynek.  Nawet nie zauważyliśmy kiedy dotarliśmy do celu naszej wędrówki- leśniczówki w Gnojnicy. Tu uczestnicy rajdu zjedli pyszne kiełbaski  ufundowane przez Oddział PTTK Ropczyce oraz firmę Kabanospol z Wielopola.  Sponsorom bardzo dziękujemy za ofiarność i zaangażowanie w nasze akcje profilaktyczno-zdrowotne.

Po wspólnym posiłku przyszedł czas na kolejne konkursy i zabawy  sportowe, w których nagrody sponsorował m.in. Urząd Miejski w Ropczycach. Największą popularnością cieszył się konkurs na ,,Jesienny obraz” wykonany z materiałów przyrodniczych, gdzie uczestnicy mogli wykazać się pomysłowością i kreatywnością. Każdy obraz był niepowtarzalny,  piękny.

Na zakończenie odbyło się wielkie porządkowanie placu przy leśniczówce za co najlepiej sprzątający otrzymali drobne upominki.

W drodze powrotnej dla chłopców zorganizowany został turniej sportowy z atrakcyjnymi nagrodami.

Wszystko co dobre szybko się kończy, tak więc i tegoroczny rajd szybko dobiegł końca. Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do szkoły, gdzie czekali na nas już rodzice.

Mamy nadzieję, że taki sposób spędzania wolnego czasu przypadnie do gustu wielu uczestnikom rajdu i, że w równie licznym gronie spotkamy się za rok!!!!

Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim fundatorom za wsparcie rajdu!

Galeria…

Joanna Sąsiadek

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę