Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego

Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego

W tym roku szkolnym do Oddziału Przedszkolnego przywędrował Krasnal Hałabała. Dzieci przyjęły Go bardzo serdecznie, więc postanowił, że zostanie z nami co najmniej do czerwca.

Nasz mały przyjaciel jest głównym bohaterem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Oto Hałabała, zna go Polska cała”, w którym bierzemy udział. Projekt ten jest zgodny z zadaniami określonymi w Podstawie Programowej Wychowania Przedszkolnego.

Głównym założeniem projektu jest wprowadzenie dzieci w świat przyrody, rozbudzenie ich ciekawości przyrodniczej. Postać Hałabały  doskonale  się do tego nadaje, gdyż mieszka on w lesie i wszystkie przygody mają miejsce w tym otoczeniu. Przygody te dzieją się w ciągu całego roku. Jest więc wiosna, lato, jesień, zima – krasnal może towarzyszyć dzieciom przez cały rok przedszkolny.

Drugim ważnym celem projektu jest zainteresowanie dzieci literaturą dziecięcą, tą dawną. Książeczka napisana jest rymującym się tekstem co sprawia, że dzieci słuchają jej z zaciekawieniem.

We wrześniu przedszkolaki wykonały pierwsze zadania projektu:

  • poznały krasnala Hałabałę oraz autorkę książki Lucynę Krzemieniecką,
  • wspólnie stworzyły kącik Hałabały,
  • nauczyły się piosenki projektowej.

Przed nami kolejne zadania, które będziemy realizować według harmonogramu projektu.

Galeria…

koordynator projektu
Alina Świętoń

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę