Kolorowe kredki, czyli wielki kredkowy recykling

Kolorowe kredki, czyli wielki kredkowy recykling

W roku szkolnym 2020/2021 Szkolne Koło PCK zainicjowało zbiórkę niekompletnych, częściowo zużytych i niepotrzebnych kredek ołówkowych i świecowych w ramach akcji charytatywno – ekologicznej pt. „Kolorowe kredki, czyli wielki kredkowy recykling”. Celem akcji jest zbiórka pieniędzy z przetworzonych kredek na pomoc dzieciom przebywającym w szpitalach, szkołach przyszpitalnych i świetlicach środowiskowych.

Podczas akcji udało się zebrać 5,5 kg kredek ołówkowych oraz 3 kg kredek świecowych, które zostały wysłane do organizatorów akcji ogólnopolskiej.

Odrestaurowane kredki ołówkowe, włożone do piórników uszytych przez wolontariuszy, przekazane zostaną dla dzieci przebywających na oddziałach szpitalnych. Kredki świecowe przetopione będą na tęczowe kredki w kształcie klocków, misiów, serduszek itp. Drewniane kredki, które są w gorszym stanie, przerobione zostaną na różne arcydzieła np. biżuterię, ramki na zdjęcia itp., a pozyskane pieniądze z ich sprzedaży przekazane na cele charytatywne.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom za udział w akcji. Szczególne podziękowania należą się uczniom, którzy pomagali przy segregowaniu, oczyszczaniu i temperowaniu kredek ołówkowych oraz ściąganiu papierków z kredek woskowych.

Dziękujemy!

Galeria…

Opiekunowie Szkolnego Koła PCK

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę