Bezpiecznie i zdrowo – wakacje 2021

Wakacje to okres, w którym znajdujemy czas na zabawę, relaks i drobne szaleństwa. Planujemy najróżniejsze przygody, w których będziemy brać udział. Jednak wszyscy musimy pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o bezpieczeństwo swoje i innych. Dlatego też, opiekunowie Szkolnego Koła PCK w ramach akcji „Bezpiecznie i zdrowo – wakacje 2021”, zorganizowali spotkania dla uczniów klas I – III, w czasie których przypomniane zostały podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Serdecznie dziękujemy pani Edycie Jedynak, pani Jolancie Kłósek oraz panu Sławomirowi Orzechowi za uwrażliwienie uczniów na zagrożenia jakie mogą ich spotkać, a także uświadomienie, że zawsze należy zachowywać szczególną ostrożność i czujność oraz nie bagatelizować nawet najmniejszych zagrożeń. W czasie spotkań uczniowie poznali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Mogli również w praktyce przećwiczyć wiadomości dotyczące sprawdzania przytomności osoby poszkodowanej oraz wzywania pomocy, układali poszkodowanego w pozycji bocznej, a także przeprowadzali resuscytację krążeniowo – oddechową. Podsumowując poznane wiadomość, przeprowadzony został mini quiz, z którym dzieci poradziły sobie rewelacyjnie.

Miejmy nadzieję, że umiejętności te nigdy nie będą musiały być wykorzystane, ale w przypadku konieczności mogą uratować komuś życie.

W ramach przeprowadzonej akcji uczniowie klas drugich wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Bawimy się bezpiecznie podczas wakacji”. Celem konkursu było podnoszenie świadomości dzieci w zakresie bezpiecznych zachowań podczas zabawy, uwrażliwienie na rożne niebezpieczne wydarzenia oraz wskazanie miejsc, gdzie można się bawić bezpiecznie.

Komisja konkursowa postanowiła wyróżnić następujące osoby:

Krzysztof Urbanek

Filip Kozak oraz Eryk Mendyka

Oliwia Czaja oraz Kacper Sypień

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, za które serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ropczycach. Dzieciom składamy gratulacje i podziękowania za udział w konkursie plastycznym. Informujemy, że prace konkursowe podziwiać można na wystawie w świetlicy szkolnej.

Na czas upragnionych wakacji życzymy wszystkim wielu przygód, zwiedzania ciekawych miejsc, pięknej pogody, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku.

Opiekunowie Szkolnego Koła PCK