Bezpiecznie i zdrowo – wakacje 2021

Bezpiecznie i zdrowo – wakacje 2021

Wakacje to okres, w którym znajdujemy czas na zabawę, relaks i drobne szaleństwa. Planujemy najróżniejsze przygody, w których będziemy brać udział. Jednak wszyscy musimy pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o bezpieczeństwo swoje i innych. Dlatego też, opiekunowie Szkolnego Koła PCK w ramach akcji „Bezpiecznie i zdrowo – wakacje 2021”, zorganizowali spotkania dla uczniów klas I – III, w czasie których przypomniane zostały podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Serdecznie dziękujemy pani Edycie Jedynak, pani Jolancie Kłósek oraz panu Sławomirowi Orzechowi za uwrażliwienie uczniów na zagrożenia jakie mogą ich spotkać, a także uświadomienie, że zawsze należy zachowywać szczególną ostrożność i czujność oraz nie bagatelizować nawet najmniejszych zagrożeń. W czasie spotkań uczniowie poznali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Mogli również w praktyce przećwiczyć wiadomości dotyczące sprawdzania przytomności osoby poszkodowanej oraz wzywania pomocy, układali poszkodowanego w pozycji bocznej, a także przeprowadzali resuscytację krążeniowo – oddechową. Podsumowując poznane wiadomość, przeprowadzony został mini quiz, z którym dzieci poradziły sobie rewelacyjnie.

Miejmy nadzieję, że umiejętności te nigdy nie będą musiały być wykorzystane, ale w przypadku konieczności mogą uratować komuś życie.

W ramach przeprowadzonej akcji uczniowie klas drugich wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Bawimy się bezpiecznie podczas wakacji”. Celem konkursu było podnoszenie świadomości dzieci w zakresie bezpiecznych zachowań podczas zabawy, uwrażliwienie na rożne niebezpieczne wydarzenia oraz wskazanie miejsc, gdzie można się bawić bezpiecznie.

Komisja konkursowa postanowiła wyróżnić następujące osoby:

I miejsce
Krzysztof Urbanek

II miejsce
Filip Kozak oraz Eryk Mendyka

III miejsce
Oliwia Czaja oraz Kacper Sypień

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, za które serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ropczycach. Dzieciom składamy gratulacje i podziękowania za udział w konkursie plastycznym. Informujemy, że prace konkursowe podziwiać można na wystawie w świetlicy szkolnej.

Na czas upragnionych wakacji życzymy wszystkim wielu przygód, zwiedzania ciekawych miejsc, pięknej pogody, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku.

Galeria…

Opiekunowie Szkolnego Koła PCK

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę