Finał projektu Teatr
w sieci/Natenczas ’21

Finał projektu Teatr
w sieci/Natenczas ’21

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjnym we współpracy z teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Projekt obejmował zajęcia teatralne prowadzone przez aktorkę tegoż teatru panią Małgorzatę Pruchnik- Chołkę. Uczniowie brali udział w próbach online oraz próbach „ na żywo”, w szkole , a także w teatrze! Zwieńczeniem projektu był uroczysty finał w dniu 18 czerwca bieżącego roku. Uczniowie z 23. szkół z Podkarpacia uczestniczących w projekcie prezentowali przygotowane spektakle na dużej scenie rzeszowskiego teatru. Dla wszystkich było to niezapomniane przeżycie – mieli okazję być nie widzami, ale aktorami! Zapewne wielu z nich odkryło swoją pasję, zainteresowało się teatrem, a praca z profesjonalnym aktorem wyzwoliła ich talent i możliwości.

Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klasy 7a: Alicja Przypek, Patrycja Pociask, Kinga Herbut, Natalia Dziuban, Gabriela Róg, Martyna Pietkiewicz i Dominik Baran. Wystąpili z niezwykle trudnymspektaklem pt. ”Spotkania”, który wymagał pełnego zaangażowania własnych emocji, oddania poprzez krótkie scenki problemu niezrozumienia między dawnymi przyjaciółmi, nagromadzenia negatywnych uczuć i prób porozumienia między bliskimi sobie niegdyś ludźmi, którzy oddalili się od siebie. Nasi artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. To już druga edycja projektu. Uczniowie naszej szkoły z pewnością będą uczestniczyć z sukcesami w następnych!

Galeria…

Szkolny koordynator projektu
Katarzyna Szczyrek

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę