Konkurs

Konkurs

9 lutego 2021 r. obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu.
Celem wydarzenia jest przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Hasło akcji, „Działajmy razem!”, nabrało w tym roku szczególnego znaczenia, gdyż jedynie wspólny wysiłek zarówno dorosłych – rodziców i profesjonalistów, jak i samych dzieci i młodzieży, zapewnić może bezpieczeństwo w czasie zintensyfikowanego korzystania z sieci podczas pandemii i zdalnej edukacji.

Z okazji obchodów DBI w naszej szkole został zorganizowany konkurs w dwóch kategoriach:
– klasa VII – VIII; prezentacja multimedialna lub plakat w programie graficznym – „Netykieta w sieci na co dzień, nie tylko od święta”,
– klasa IV-VI; plakat tematyczny lub komiks pt. „Bezpieczne dzieci w sieci”,
– klasa I – III – Konkurs na plakat „Ja w Bezpiecznym Internecie” (wersje: technika tradycyjna arkusz A3 lub A4, kredki, farby; technika komputerowa – program graficzny), uczniowie prace wykonują indywidualnie i samodzielnie, plakat powinien zawierać hasło promujące właściwe zachowanie w Internecie, prace powinny być: kolorowe, estetycznie wykonane, czytelne i przemawiające tematycznie do odbiorcy, technika wykonania plakatu jest dowolna, plakaty podpisane na odwrocie (imię, nazwisko, klasa)  składamy u wychowawcy, który 3 najciekawsze prace przekazuje do biblioteki do dnia 05.03.2021 r.

Termin składania podpisanych prac: 05 marca 2021 r. do skrzynki w korytarzu szkolnym (klasy IV – VI) lub na adres mailowy (klasa VII – VIII): a.gawlik@sp1ropczyce.pl; a.mazur@sp1ropczyce.pl.

Rozstrzygnięcie i podsumowanie konkursu: 10.03.2021 r.

Nauczyciele informatyki.

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę