Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 – SP nr 1 włącza się w obchody!

Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 – SP nr 1 włącza się w obchody!


W bieżącym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypada we wtorek – 9 lutego, ale szkolny program obchodów realizować będziemy przez cały luty i marzec.

DBI obchodzony jest od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej i świętowany jest obecnie na całym świecie. W Polsce organizatorem wydarzenia od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, wspólnie realizujący program unijny„Łącząc Europę”(ang. Connecting Europe Facility – CEF).

Tegoroczne hasło akcji, „Działajmy razem!”, nabiera w obecnym czasie szczególnego znaczenia. Jedynie wspólny wysiłek zarówno dorosłych – rodziców, nauczycieli, profesjonalistów, jak i samych dzieci i młodzieży, zapewnić może bezpieczeństwo w czasie zintensyfikowanego korzystania z sieci podczas pandemii i zdalnej edukacji.


Celem święta jest promowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Obchodom DBI towarzyszyć będą liczne wydarzenia m.in. konkursy, quizy, akcje, kampanie informacyjne.

Nauczyciele naszej szkoły, świadomi zagrożeń, na które w Internecie mogą być narażeni uczniowie, często rozmawiają z nimi o tym, jak bezpiecznie poruszać się w sieci. Warto stale uświadamiać dzieciom, że każda aktywność w wirtualnej rzeczywistości zostawia ślad, a nieprzemyślane publikowanie do sieci treści na swój temat, np. zdjęć, danych osobowych, może być przyczyną problemów, sytuacji przykrych, a nawet niebezpiecznych.

Zapraszamy wszystkich do udziału w obchodach DBI.

Pomysły można zgłaszać paniom od informatyki.

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę