Szkoła Promująca Zdrowie

Szkoła Promująca Zdrowie

13 czerwca 2024 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyła się konferencja “Promocja zdrowego stylu życia w przedszkolu i szkole promującej zdrowie” podczas której delegacja naszej szkoły na czele z panią dyrektor i koordynatorem programu Szkoły Proponującej Zdrowie w naszej placówce odebrała z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty  pani Doroty Nowak-Maluchnik  Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Dziękujemy również Panu Adamowi Parysiowi, Dyrektorowi Zespołu Jednostek Oświatowych za towarzyszenie nam w tym ważnym dla nas dniu. W województwie  podkarpackim wręczono ten certyfikat 12. szkołom i przedszkolom realizującym program. Przed nami jedynie zdobycie certyfikatu krajowego. Dziękujemy pani Annie Waszczuk za czuwanie nad realizacją programu i wysiłek  włożony w przygotowanie szeregu działań z nim związanych.

Nasza szkoła znalazła się tym samym w wąskim gronie placówek edukacyjnych, w których edukacja dzieci i młodzieży w zakresie zdrowego stylu życia stoi na bardzo wysokim poziomie. Uzyskanie certyfikatu poprzedziło wiele działań – konkursów o tematyce prozdrowotnej, spotkań, warsztatów , zawodów sportowych, wyjazdów uczniów, a wszystkie te działania służą jednemu celowi – uświadamianiu dzieci i młodzieży, jak ważne jest  zdrowie, jak należy o nie dbać. Trzeba o tym pamiętać, podejmując codzienne decyzje w zakresie zdrowego odżywiania, właściwego wypoczynku i aktywności sportowej. Wierzymy, że uczniowie naszej szkoły będą w tym obszarze edukować innych, także swoje rodziny  Zdrowie to fundament, bez niego nie możemy realizować marzeń i w pełni cieszyć się życiem. Sami możemy wiele zrobić, aby cieszyć się nim jak najdłużej, choć być może nie doceniamy zdrowia, nie zwracamy uwagi na to, jak jest ważne, a powinniśmy, bo przecież , jak pisał już w XVI wieku znany nam wszystkich Jak Kochanowski:

„Ślachetne zdrowie,
Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz,
Aż się zepsujesz.

Tam człowiek prawie
Widzi na jawie
I sam to powie,
Że nic nad zdrowie
Ani lepszego”

Galeria KO…

Koordynatorzy
Anna Waszczuk
Katarzyna Szczyrek

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę