Wizyta w Zagrodzie SZMER
w Godowej

Wizyta w Zagrodzie SZMER
w Godowej

10 czerwca uczniowie klasy 1d oraz 3c wyruszyli na wieś po przygodę. Odwiedzili Edukacyjną Zagrodę Szmer, gdzie uczestniczyli w zajęciach odbywających się w prawdziwym gospodarstwie.

Celem wyjazdu było przede wszystkim ukazanie dzieciom piękna polskiej wsi oraz korzyści, jakie płyną z uprawy wybranych roślin i hodowli zwierząt, a także rozwijanie aktywnych form spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Był przejazd bryczką, rzut kaloszem, łowienie ryb, przeciąganie liny, dojenie krowy, pranie na tarze, ścieżka sensoryczna. Ogromną radość sprawiły dzieciom swobodne zabawy z wykorzystaniem drewnianych urządzeń m.in. przejazd na taczkach/wózkach, spacer na nartach, wyścigi samochodzików i wiele innych zabaw. Odwiedzili również zagrodę ze zwierzątkami, gdzie nakarmili je oraz mieli możliwość ich pogłaskania. Największą przyjemnością było dokarmianie kozy Klary, która miała ogromny apetyt na smakołyki dostarczane przez dzieci. Ponadto uczniowie zwiedzili domek wynajmowany przez św. Mikołaja. Niestety nie mogli go spotkać osobiście, gdyż z samego rana udał się na całodzienny trening po okolicy. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach przędzenia wełny, a  także zasadzili swoje sadzonki pomidorków.

To był doskonały czas obcowania z przyrodą!

Galeria…

Aneta Basara

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę