29 maja 2024 r. uczniowie klas Vb, Vc i Vd wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do  nadwiślańskiego miasteczka – Kazimierza Dolnego.

Przy bardzo słonecznej pogodzie, korzystając z meleksów, czyli eko-busików, dotarliśmy do Korzeniowego Wąwozu, gdzie podziwialiśmy piękno lessowego krajobrazu. Spacerowaliśmy po Korzeniowym Dole, który charakteryzuje się bardzo poskręcanymi i odkrytymi korzeniami drzew. W czasie przejazdu meleksami zapoznaliśmy się z historią miasta, poznaliśmy Legendę o Kogucie oraz podziwialiśmy nadwiślańskie spichlerze.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego, gdzie mięliśmy okazję poznać bogactwo przyrodnicze okolic Kazimierza Dolnego.
Po zwiedzeniu Zespołu Zamkowego wraz z Basztą odpoczywaliśmy w czasie godzinnego rejsu statkiem po Wiśle. Dzięki pięknej pogodzie, z pokładu statku oglądaliśmy panoramę miasta. Był to również czas do wspólnych rozmów oraz zacieśniania przyjaźni międzyklasowych.
Na zakończenie wycieczki udaliśmy się na Rynek Główny, gdzie podziwialiśmy renesansową architekturę miasta m.in. Kamienicę Celejowską, studnię – symbol miasta oraz Kościół Farny.
Po zakupieniu pamiątek ruszyliśmy w drogę powrotną i zgodnie z harmonogramem około godziny 19:00 wróciliśmy trochę zmęczeni, ale zadowoleni do Ropczyc.
Wyjazd do Kazimierza Dolnego dostarczył nam niesamowitych wrażeń oraz przyczynił się do poszerzenia wiedzy o kulturze, historii oraz bogactwie przyrody naszego kraju.

Galeria…

Opiekunowie wycieczki:
 Anna Waszczuk,
Magdalena Kozek,
Aneta Basara,
Magdalena Cebula

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę