Turniej Gry Planszowej
„Poznaj Ropczyce”

Turniej Gry Planszowej
„Poznaj Ropczyce”

24 maja w ropczyckim Centrum Kultury im. Józefa Mehoffera w Ropczycach odbył się Turniej Edukacyjnej Gry Planszowej „Poznaj Ropczyce”, który został zorganizowany w ramach realizacji zadania „Śladami historii – spacer po Ziemi Ropczyckiej”. Zadaniem uczestników było rozwiązać test wiedzy o powstaniu styczniowym, a następnie rozegrać cztery rundy w grę planszową „Poznaj Ropczyce”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas   piątych w składzie:

  • drużyna dziewcząt: Oliwia Czaja, Weronika Kobiera, Emilia Kubik, Wiktoria Wiśniewska, Wiktoria Znamirowska
  • drużyna chłopców: Maciej Chruniak, Jakub Chruniak, Kacper Cyrulik, Flilip Sąsiadek, Marcel Daniel.

Nasi uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie w rozgrywkach indywidualnych. Szczególne gratulacje dla Kacpra Cyrulika i Jakuba Chruniaka,którzy rozegrali finały i wywalczyli wyróżnienia.

Wszyscy wykazali się szeroką wiedzą o powstaniu styczniowym,  co w połączeniu z bardzo dobrymi wynikami z rozgrywek indywidualnych pozwoliło zająć I miejsce dla drużyny chłopców i II miejsce dla drużyny dziewcząt wśród szkół gminy Ropczyce, co bardzo nas cieszy i jest wielkim sukcesem:)

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci gier planszowych.

Gratulujemy!

E. Herbut & A. Ziobro

Galeria…

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę