PASOWANIE NA CZYTELNIKA

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

„My uczniowie pierwszej klasy,
 uroczyście przyrzekamy,
 że szanować Cię będziemy,
 krzywdy zrobić Ci nie damy.”

„Literki znam, już czytam sam” – uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników naszej biblioteki odbyło się 25 stycznia 2024 roku. To wydarzenie nie tylko wpisało się w kalendarz szkolnych uroczystości, ale również otworzyło drzwi do fascynującego świata książek dla najmłodszych uczniów. Zanim jednak nastąpiła ta uroczysta chwila, uczniowie klasy 3a pod opieką pani Ireny Stępak i pani Ewy Szczerby zaprezentowali inscenizację pt. „Witajcie w naszej bajce”. Pierwszoklasiści mogli zobaczyć baśniowe postacie: Elzę z Krainy Lodu, Czerwonego Kapturka, Calineczkę, Kota w butach, Smerfów, Kopciuszka oraz Królewnę Śnieżkę. W tej bajkowej uroczystej atmosferze uczniowie złożyli przyrzeczenie, a następnie zostali pasowani na Czytelnika przez panią dyrektor Ewę Wośko. Tym samym zostali włączeni do grona najmłodszych czytelników naszej biblioteki. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał dyplom oraz pakiet czytelniczy: „Wnuczka antykwariusza”, „Kochasz ? Czytaj razem z dzieckiem!”. Uroczystość cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów i z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci. Dyrekcji szkoły oraz nauczycielom, którzy przyczynili się do przygotowania Pasowania na Czytelnika serdecznie dziękujemy.

Galeria…

Organizatorzy

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę