Każdego roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia 06 stycznia przypada „Misyjny Dzień Dziecka”. Organizowane są wówczas różne inicjatywy, które mają na celu wsparcie najuboższych w krajach misyjnych.
W tym roku zbiórka przeznaczona została na pomoc misjonarzom w Kolumbii.
Do tego dzieła włączyli się uczniowie naszej szkoły, którzy odpowiedzieli na zaproszenie księdza proboszcza Ryszarda Miśniaka i w dniach: 06.01.2024 oraz 07.01.2024r przygotowali i przedstawili Adorację misyjną przy żłóbku w parafii pw.; św. Urszuli Ledóchowskiej w Ropczycach – Granicach.
Recytowane treści przeplatane były wspólnym kolędowaniem.
Życzymy, aby atmosfera radości, życzliwości i wspólnoty towarzyszyła nam w ciągu całego Nowego 2024 Roku.
Serdecznie dziękujemy młodym artystom, ich rodzicom i wszystkim zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia.

Serdeczne podziękowania składamy na ręce pani Agnieszki Róg, która wypożyczyła nam na tę okoliczność strój Krakowski.

Opiekun Koła Misyjnego
Agnieszka Niwa