,,Zdrowo- nie znaczy nudno”

,,Zdrowo- nie znaczy nudno”

Początkiem listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania. W tych dniach w szczególny sposób zachęcamy dzieci do zdrowego odżywiania się. Uczniowie klasy 1a i 1d zaczęli od przygotowania zdrowych kanapek. Tego dnia na naszym klasowym stole swoje miejsce znalazły: różnego rodzaju pieczywa, masło, wędliny, jajka, sery, warzywa. Zapach roznosił się po całym drugim piętrze. Dzieci potrafiły dzielić się produktami i zgodnie współpracować. Nie bały się próbować nowych smaków. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą. 13 i 14 listopada Szkolne Koło PCK zorganizowało warsztaty z dietetykiem.

Wzięli w nich udział uczniowie klas pierwszych, drugich oraz klasy 6b i 7a. Podczas spotkań z uczniami, dietetyk z Poradni Bonne Sante- pani Monika Jałowiec przeprowadziła pogadankę na temat zasad zdrowego odżywiania. Największą atrakcją była jednak możliwość samodzielnego przygotowania smacznych, zdrowych i pożywnych przekąsek.
Uczniowie przygotowali pyszne, warstwowe deserki, a w klasach starszych nauczyli się jak przygotować zdrowy napój izotoniczny.

Bardzo dziękujemy Pani Monice za interesujące spotkanie, wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania, poświęcony nam czas i wspaniałe warsztaty!

Galeria…

Opiekunowie szkolnego Koła PCK
Joanna Sąsiadek
Alina Świętoń

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę