Kubusiowi Przyjaciele Natury to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych, w którym nasza szkoła bierze udział. Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcanie je do ruchu już od najmłodszych lat.

Uczniowie klasy 3b, razem z Kubusiem, przypomnieli sobie, dlaczego warto jeść owoce i warzywa. Podczas oglądania filmu edukacyjnego dzieci utrwaliły, jaki składnik odżywczy sprawia, że mamy więcej siły, a co należy jeść, aby mieć dużo energii. Po obejrzeniu materiału, uczniowie zabrali się do przygotowania zdrowego drugiego śniadania. Pomysłów było dużo, a każdy zrobił posiłek, który ma dobry wpływ na pracę naszego mózgu. Dzieci wykonały też Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Na koniec odbyły się zajęcia ruchowe, czyli to, co uczniowie 3b lubią najbardziej – sporo ruchu i dużo zdrowej rywalizacji.

Było aktywnie, pysznie i zdrowo!

Galeria…

M. Cebula

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę