11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 10 listopada 2023 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.

Prezentowany program artystyczny przybliżył obecnym burzliwe dzieje z przeszłości naszego narodu, sylwetki bohaterów, walczących o wolną Polskę.  

W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce od odzyskania przez Polskę niepodległości po czasy współczesne.

Nasza szkoła przyłączyła się także do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. O godzinie 11:11 w ramach świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wszyscy zgromadzeni na apelu odśpiewali hymn narodowy.

Galeria…

                                                       Ewelina Roman
Małgorzata Sąsiadek

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę