DZIEŃ  CZYSTEGO POWIETRZA

DZIEŃ  CZYSTEGO POWIETRZA

O tym, że oddychanie czystym powietrzem jest ważne dla funkcjonowania naszego organizmu nie trzeba nikogo przekonywać. Na istotę tego problemu wskazuje chociażby fakt, iż ustanowiony został Dzień Czystego Powietrza, który obchodzony jest każdego roku 14 listopada.

Największym wrogiem czystego powietrza jest smog. Ponieważ nasza szkoła realizuje program Edukacyjnej Sieci Antysmogowej, w tym dniu postanowiliśmy w szczególny sposób zwrócić uwagę na to czym oddychamy i jak wpływa to na nasze zdrowie.

Korzystając z platformy ESA graliśmy w gry interaktywne „Pogromca Smogu” oraz „Sudoku smogowe” a także obejrzeliśmy filmiki pokazujące co gromadzą nasze płuca. Poprzez wspólną zabawę – rozwiązywanie quizów, rebusów i krzyżówek uczniowie dowiadywali się, co możemy zrobić dla naszego zdrowia i ochrony środowiska, ponieważ czyste powietrze to podstawa i dobro, którego powinniśmy chronić niczym największego skarbu.

Galeria…

Koordynatorzy projektu:
Anna Chodak & Anna Waszczuk

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę