Dzień Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek

Dnia 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disneya, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Bajki są nieodłącznym elementem dzieciństwa. Uczą, bawią, rozweselają, a także kształtują właściwe postawy moralne.

Z tej okazji uczniowie klasy 1a,1d i 2a postanowili wcielić się w bohaterów znanych i lubianych baśni oraz bajek. Kolorowe stroje rozweseliły korytarze naszej szkoły i sprawiły, że przenieśliśmy się w magiczny świat, w którym można było spotkać m.in. Kopciuszka, Królewnę Śnieżkę, Roszpunkę, Dżasminę, Kota w butach, Czerwonego Kapturka, Myszkę Miki, Myszkę Minnie, Pikachu, Spidermana, Batmana, Hedwig z Harrego Pottera, Bolka i Lolka i wiele innych.

W czasie zajęć edukacyjnych urządzono pokaz mody, podczas którego dzieci prezentowały stroje swoich ulubionych bohaterów, wspólnie czytano i opowiadano baśnie, oglądano bajki. Rozwiązując zagadki i różnorodne zadania, dzieci wykazały się dużą wiedzą i znajomością wielu baśni. W tym dniu nie zabrakło również zabaw, tańców i słodkiego poczęstunku. Na pamiątkę wspólnej podróży do baśniowej krainy dzieci otrzymały odznaki i dyplomy.

Galeria…

Alina Świętoń
Aneta Basara
Joanna Sąsiadek

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę