I Olimpiada Gier Planszowych
W Warszawie

I Olimpiada Gier Planszowych
W Warszawie

W dniach 12 – 16 kwietnia 2023 roku odbył się Ogólnopolski Finał I Olimpiady Gier Planszowych na Stadionie Narodowym w Warszawie. Inicjatorem i organizatorem wydarzenia był Instytut Pamięci Narodowej, który od lat promuje gry planszowe o tematyce związanej z II wojną światową. I miejsce w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim wywalczyli uczniowie naszej szkoły: Bartłomiej Zgardziński i Franciszek Miąso – tym samym zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiego. Grali w grę „Znaj Znak”.

W pierwszym dniu imprezy nastąpiło uroczyste otwarcie Olimpiady, wspólne odśpiewanie piosenki o Misiu Wojtku, rozlosowane zostały grupy grających i przydzielono zadania na poszczególne dni rozgrywek. Kolejne dni upłynęły w dość ścisłym harmonogramie: śniadanie, przejazd tramwajem, SKM Lu metrem, rozgrywki na Stadionie Narodowym, kolacja a po niej warsztaty integracyjne. Uczniowie mieli także okazję zwiedzić Muzeum Polin oraz Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. W sobotę 15 kwietnia odbyła się Gala wręczenia nagród i podziękowań. Nasi uczniowie zajęli 10 miejsce w Polsce – serdecznie gratulujemy! W dniu zakończenia Olimpiady uczestnicy świętowali swoje sukcesy na dyskotece, w rytm swoich ulubionych melodii. Opiekunami oraz sędziami były panie: Edyta Herbut i Alicja Ziobro.

Szczegółowa relacja z Finału I Olimpiady znajduje się na stronie internetowej: https://olimpiadagier.org/

Edyta Herbut

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę