Szkolne obchody 3 Maja

Szkolne obchody 3 Maja

W dniu 05.05.2023 uczniowie naszej szkoły w uroczystej akademii uczcili 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na początek  zgromadzona społeczność naszej szkoły  mogła podziwiać wspaniałe występy najmłodszych. Klasa 2a pod opieką Pani mgr Ewy Szczerby  zaprezentowała ,,Walc kwiatów’, a następnie klasa 3c Pani mgr Joanny Sąsiadek wystąpiła w  patriotycznym tańcu pt. „Wierzby i Bociany”. Kolejnym punktem programu były popisy aktorskie uczniów klas VI –VIII w przedstawieniu obrazującym obiady czwartkowe organizowane przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Całości dopełnił pełen ekspresji ,,Krakowiak” w wykonaniu uczniów naszej szkoły zrzeszonych w  Grupie Tańca Ludowego ,,Mały Halicz’’ kierowanego przez Panią mgr inż. Agnieszkę Róg. Na koniec naszej uroczystości chór szkolny pod opieką Pana mgr Ryszarda Niewiarowskiego zaprosił wszystkich uczniów i nauczycieli do odśpiewania  wiązanki pieśni  patriotycznych. Nad scenariuszem i organizacją uroczystości czuwali mgr Agnieszka Mazur i mgr Paweł Przetocki. Dziękujemy wszystkim za udział  i godne uczczenie naszego wspaniałego  święta narodowego.

Galeria…

Agnieszka Mazur
Paweł Przetocki

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę