Coś wisi w powietrzu?

Coś wisi w powietrzu?

Nasza szkoła należy do Ogólnopolskiego Zespołu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej. Dzięki przynależności do ESAszkoła została wyposażona w czujnik do pomiaru jakości powietrza. Uczniowie wraz z koordynatorami korzystają z platformy e-lerningowej, która ułatwia realizację projektu. Jako pierwszą przeprowadziliśmy lekcję pt. „Coś wisi w powietrzu?”. Wzięli w niej udział uczniowie klas czwartych, którzy zamienili się w dociekliwego i sprytnego detektywa. Detektyw Pozytywny na tropie smogu szukał winnych powstawania zanieczyszczeń powietrza i tworzył raport końcowy ze śledztwa.E-lekcja w formie zabawy zapoznała uczniów z problemem zanieczyszczenia powietrza i jego przyczynami. Zakończyła się testem, sprawdzającym poziom zdobytej wiedzy. Każda z klas ukończyła go celująco i zdobyła Certyfikaty.

To także kolejne przedsięwzięcie w ramach realizacji programu adaptacyjnego dla klas czwartych „SP! Serce i Pomoc”.

Najważniejsze zagadnienia poruszone podczas lekcji:
– Smog – co to takiego?
– Skąd się bierze smog? – przyczyny zanieczyszczenia powietrza.
– Jak i czym ogrzewać domy?
– Za co odpowiada smog ? – skutki oddychania zanieczyszczonym powietrzem.
– Jak się chronić przed smogiem?

Galeria…

Koordynatorzy projektu:
A.Chodak & A. Waszczuk

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę