DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA I ODŻYWIANIA

7 i 8 listopada Szkolne Koło PCK wraz z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej zorganizowało Dzień Zdrowego Śniadania i Odżywiania.
Jako pierwsi w jego obchody włączyli się uczniowie oddziału zerowego, którzy w czasie zajęć przygotowali smaczne i zdrowe sałatki jarzynowe.
Dla uczniów klas I- III zorganizowano warsztaty kulinarne, które poprowadziły dietetyczki poradni Bonne Sante z Ropczyc.
Podczas zajęć dzieci zdobyły mnóstwo cennych informacji na temat zdrowego odżywania. Prowadzące, w prosty i obrazowy sposób pokazały ile cukru znajduje się w niektórych produktach, a także podpowiedziały czym można go zastąpić.
Pod ich okiem dzieci wsypywały do misek i mieszały niezbędne produkty, z których później przygotowały daktylowe kuleczki.
Gdy przyszedł czas na upragnioną degustację okazało się, że to, co jest zdrowe może też ładnie wyglądać i dobrze smakować.
Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali darmowe zaproszenie do poradni dietetycznej a także pamiątkowe dyplomy.
Udział w prelekcjach i warsztatach kulinarnych pozwolił dzieciom rozwinąć zainteresowania kulinarne, nauczył organizacji swoich działań, odpowiedniego planowania, zdrowego odżywiania oraz zachowania higieny podczas przyrządzania posiłków.
Mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności dzieci będą mogły wykorzystać w życiu codziennym, a przede wszystkim zachęci je to do zdrowego odżywiania.

Dla uczniów klas IV- VIII zorganizowano konkurs plastyczny na ,,Plakat promujący zdrowe odżywianie”.

Laureatami zostali:
I miejsce– Milena Guzik kl. IV a
II miejsce – Marcelina Wymysłowska kl. VIa
III miejsce – Filip Kozak kl. IVa

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję, a szczególnie nauczycielom, którzy pomogli w zorganizowaniu warsztatów kulinarnych.

Opiekunowie Szkolonego Koła PCK