UWIERZ W NAS, POLSKO!

UWIERZ W NAS, POLSKO!

11 listopada do ważna data w życiu każdego Polaka. Tego dnia dla  upamiętnienia powrotu Polski na mapy świata po 123 latach zaborów obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji nasza szkoła włączyła się w przygotowanie święta w naszym mieście.

 Najpierw uczestniczyliśmy w Mszy św., uroczystościach pod pomnikiem, a później w Centrum Kultury im. Józefa Mehoffera dla licznie zgromadzonej publiczności przedstawiliśmy program artystyczny „Uwierz, Polsko!”, który poprzedził wykład historyczny „Dumni z Niepodległej”  wygłoszony przez Pana Pawła Przetockiego.

Ten wyjątkowo przejmujący występ wyreżyserowała Pani Katarzyna Szczyrek przy współpracy z Panią Elżbietą Gaber, Panią Dorotą Bukowską, Panią Wicedyrektor Anną Gawlik oraz Panem Ryszardem Niewiarowskim. Głównymi aktorami byli uczniowie klasy 2c, 5a, 6b, 8a, 8d oraz chór „Kopernikus”  –  dzięki grze aktorskiej, recytowanym słowom poezji, wzruszającym tekstom melodyjnych pieśni stworzyli niepowtarzalną i podniosłą atmosferę, którą dodatkowo na wyżyny wzniosła gra na cymbałach „Koncertu nad koncertami” oraz Mazurka Dąbrowskiego w wykonaniu Karola Zegara – ucznia klasy 5a.

Widowisko spotkało się z ciepłym przyjęciem przez zgromadzoną w Centrum Kultury publiczność na czele z Panem Burmistrzem – gospodarzem całej uroczystości, który skierował do nas słowa uznania i pogratulował występu. Serdecznie dziękujemy za obecność wszystkim Rodzicom, a nawet całym Rodzinom, przedstawicielom Urzędu Miejskiego i instytucji działających na terenie miasta, w tym dyrektorom placówek oświatowych  oraz mieszkańcom Ropczyc. Występować przed taką publicznością to zaszczyt i jednocześnie wielka odpowiedzialność. Dziękujemy za współpracę Pani Dyrektor Sylwii Ruszel oraz pracownikom Centrum Kultury, którzy przygotowali dla naszych uczniów słodki poczęstunek w czasie prowadzony prób i po zakończeniu uroczystości obdarowali ich czekoladami, które wraz z słodkościami przekazanymi przez Pana Burmistrza podniosły smak sukcesu.

Z okazji Święta Niepodległości w roku jubileuszu 660 – lecia Ropczyc  została wydana okolicznościowa kartka z pracami uczniów szkoły  upamiętniającymi wydarzenia z dążenia Polaków do odzyskania niepodległości i wyrażania patriotyzmu poprzez dumne propagowanie symboli narodowych oraz gazetka szkolna „ECHO JEDYNKI”, które przekazano uczestnikom spotkania.

KARTKA OKOLICZNOŚCIOWA – Prace uczniów

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele dzięki Waszemu zaangażowaniu, wytrwałości, poświęconemu czasowi, talentowi z dumą świętowaliśmy Dzień Niepodległości. Serdecznie gratuluję! Henry Ford powiedział, że „Patrząc zawsze przed siebie, myśląc o tym, jak zrobić jeszcze więcej, osiągniesz stan umysłu, w którym nie ma rzeczy niemożliwych”, a dążenie do osiągania sukcesu liczy się bardziej niż cokolwiek na świecie. Jesteście autorami ciekawego przedsięwzięcia i to napawa dumą.

Dziękuję Pani Ewelinie Roman, Pani Edycie Jedynak, Pani Agnieszce Mazur za pomoc w przygotowaniu uroczystości oraz Pani Małgorzacie Ślusarczyk  i Pani Renacie Żegleń – mamie naszej uczennicy – za uszycie strojów. Prawdziwe rzeczy dzieją się wtedy, gdy ludzie ze sobą współpracują w dążeniu do realizacji celów.

Ewa Wośko

Galeria…
Galeria TV Ropczyce
Facebook Urzędu Miejskiego w Ropczycach

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę