Międzyszkolny Turniej Gry Planszowej

Międzyszkolny Turniej Gry Planszowej

W dniu 8 listopada 2022 roku po raz szósty odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Turniej Gier Planszowych. Tegoroczne rozgrywki były jednak wyjątkowe! Gra „Postaw na Ropczyce” została wymyślona, opracowana i zrealizowana przez nauczycieli naszej szkoły (Edytę Herbut, Annę Chodak) w ramach obchodów 660. rocznicy nadania praw miejskich naszemu miastu. Podczas tegorocznego spotkania liczba uczestników była imponująca – 32 uczniów z klas 6 – 8.  Byli to reprezentanci siedmiu zaprzyjaźnionych szkół z naszej gminy wraz z opiekunami (SP Gnojnica Dolna, SP Gnojnica Wola, SP nr 5 Ropczyce, SP Lubzina, SP Niedźwiada Dolna, SP nr 6 Ropczyce, SP nr 3 Ropczyce), a także uczniowie naszej szkoły. Turniej rozpoczął się warsztatami, podczas których uczniowie poznali zasady gry i rozegrali treningową rundę – pod okiem ośmiu przeszkolonych, nieocenionych pomocników. Były to uczennice klas ósmych, które czuwały nad prawidłowym przebiegiem warsztatów i rozgrywek. Uczestnicy w czteroosobowych zespołach rozegrali cztery etapy gry, a następnie rundę finałową, podczas której wyłonieni zostali zwycięscy. Miejsca na podium wywalczyli:

I miejsce: Maksymilian Słomba(SP nr 1 w Ropczycach)
II miejsce: Julia Madura (SP Gnojnica Dolna)
III miejsce: Michał Wiater(SP Niedźwiada Dolna)
IV miejsce: Oliwia Kapusta (SP Lubzina)

Zostały także przyznane wyróżnienia dla 11 graczyz różnych szkół (K. Mazurek, A. Przypek, N. Jarząb, P. Strzałka, R. Żuczek, K. Kubik, O. Iwaniec, M. Mądro, M. Pociask, P. Szczepanik, K. Kardyś).

Zwycięzcy oraz uczestnicy wyróżnieni z rąk Pana Burmistrza Bolesława Bujaka oraz pani dyrektor Ewy Wośko otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody: gry planszowe, książki oraz drobne gadżety.

Wszyscy uczestnicy za aktywny udział we wspólnych zmaganiach zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami. Miłą niespodzianką były także przekazane każdej szkole, która uczestniczyła w turnieju egzemplarze gry „Postaw na Ropczyce”. Było to możliwe dzięki wsparciu, które otrzymaliśmy od Urzędu Miejskiego w Ropczycach.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy,
a za wspólnie spędzony czas uczestnikom i opiekunom serdecznie dziękujemy!

                                                                           Edyta Herbut, Anna Chodak


„Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz. /George Bernard Shaw/

Gratuluję Paniom, bo każde twórcze działanie wymaga odwagi i konsekwentnej realizacji –  szukania przestrzeni do odkrywania własnych możliwości, podejmowania ryzyka i radości z sukcesu. Cieszę się, że gra planszowa „Postaw na Ropczyce” wpisała się w realizację naszego programu „Korzenie dodają nam skrzydeł”, bo przecież sprzyja rozwojowi uczniów i będzie doskonałą rozrywką nie tylko dla naszych uczniów, ale także tych z terenu Ropczyc. 

Tak trzymać! Kreatywne umysły mają ogromną moc!  Z bycia twórczym płynie tyle dobrodziejstw, że kreatywność jest zdecydowanie umiejętnością, na którą warto postawić.

Ewa Wośko

Galeria TV…

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę