660 i dalej…

660 i dalej…

Biegi lekkoatletyczne z okazji obchodów 660 – lecia Ropczyc

11 października br. na stadionie RCSiR odbyły się biegi w ramach obchodów 660-lecia miasta Ropczyce. Pomysłodawcą tej imprezy byli nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ropczycach, a honorowy patronat objął Burmistrza Ropczyc Bolesław Bujak.
Celem biegów lekkoatletycznych było upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu oraz promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.
Uczniowie wszystkich szkół naszej gminy, od maluchów do starszaków, czyli od klasy I do VIII, miały możliwość rywalizowania na czterech dystansach w biegu zatytułowanym „660 i dalej…”
Najmłodsi (klasy 1-2) ścigali się na dystansie 100 metrów, klasy 3-4 próbowały swoich sił w biegu na 260 metrów. Klasy 5 i 6 na dystansie 460 metrów, a najstarsi uczniowie – na 660 (dziewczyny) i 860 metrów (chłopcy).
Punktualnie o godzinie 10:00 Pani dyrektor – Ewa Wośko przywitała wszystkich uczestników i oficjalnie otworzyła biegi. Następnie wszyscy uczniowie wzięli udział we wspólnej rozgrzewce.
Po dwóch godzinach rywalizacji połączonej ze świetną zabawą, trzymającej od startu do mety w napięciu, przyszedł czas na dekorację i wręczanie nagród.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a uczniowie zajmujący miejsca na podium- medale i nagrody rzeczowe. Bieg cieszył się dużym zainteresowaniem, w zawodach wzięło udział 185 uczniów.
Wyrazy podziękowania dla Burmistrza Bolesława Bujaka za objęcie patronatem biegu „660 i dalej…”
Dziękujemy także dyrektorowi RCSiR Panu Adamowi Wojdonowi i wszystkim pracownikom na czele z Panem Markiem Ormiańskim i Panem Robertem Suliszem za pomoc w organizacji biegu.

Galeria…

Grzegorz Róg
koordynator przedsięwzięcia

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę