Europejski Dzień Języków został ogłoszony przez Radę Europy, z inicjatywy Unii Europejskiej, w 2001 roku podczas obchodów Europejskiego Roku Języków i ma za zadanie zwrócić uwagę na to jak ważna jest nauka języków obcych nie tylko w szkole, ale i przez całe życie. Wydarzenie to ma również podkreślić znaczenie wszystkich języków jakimi porozumiewamy się w Europie. To ważne dziedzictwo świadczące o naszej tożsamości, dlatego  26 września uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do obchodów tego święta. Podczas zajęć uczyliśmy się języków obcych poprzez wspólną zabawę, gry językowe, warsztaty i karaoke. Zajęcia uatrakcyjniły zabawy ruchowe takie jak „Ich mache eine Weltreise” czyli „Podróż po świecie”. Najtrudniejsze okazało się zadanie sprawdzające intuicję językową polegające na dopasowywaniu słowa do kraju pochodzenia. Przez cały dzień uczniowie używali zwrotów grzecznościowych w językach obcych. Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych zakończyło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Jury najbardziej spodobał się plakat promujący naukę języków obcych w wykonaniu Izabeli Szczęch. Gratulujemy!!!

Nauczyciele Języków Obcych

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę