DOWÓZ UCZNIÓW

DOWÓZ UCZNIÓW

Przed nami kolejne utrudnienia w dowozie uczniów. Jutro tj. wtorek 27 września i środę 28 września 2022 r. będą prowadzone prace remontowe od skrzyżowania ulicy Witosa i Leśnej w stronę Gnojnicy. Autobus z ulicy Ogrodniczej będzie dojeżdżał do drogi prowadzącej do Gnojnicy. Do końca tygodnia rezygnujemy z kursu o godz. 10.00.

Ograniczenia, które wprowadzamy w czasie organizacji przejazdu autobusów, nie wynikają z braku znajomości terenu czy zaawansowania prac, ale troski o bezpieczeństwo dzieci i osób przewożonych w autobusach. Ani przewoźnik, ani my jako szkoła nie możemy ryzykować w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu zdrowia i życia naszych uczniów. Żaden kierowca nie ma prawa zmieniać oznakowania miejsca robót ani o nich decydować, może kursować tylko tam, gdzie bezpiecznie i zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym może wykonać manewr pojazdem o dużych gabarytach. Proszę o wyrozumiałość. To, co wydaje się łatwe z punktu widzenia kierowcy samochodu osobowego, inaczej wygląda z pozycji kierowcy autokaru.  Teraz jest trudniej, ale po zakończonych pracach będzie i bezpieczniej, i wygodniej.

Ewa Wośko – Dyrektor Szkoły

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę