APEL Z OKAZJI ROCZNICY AGRESJI SOWIECKIEJ NA POLSKĘ

APEL Z OKAZJI ROCZNICY AGRESJI SOWIECKIEJ NA POLSKĘ

Spośród 5 tysięcy dębów katyńskich posadzonych w Polsce na pamiątkę ofiar poległych w Katyniu 1940 roku dwa szumią przy obelisku przy naszej szkole. Upamiętniaj one Mikołaja Antoniszyna i Władysława Kępkę. To  właśnie tu, 16 września 2022r. w naszej szkole odbył się apel z okazji rocznicy agresji ZSRR na Polskę. Spotkanie było okazją do refleksji oraz oddania szacunku przodkom, którzy dla kraju poświęcili tak wiele. Montaż słowno – muzyczny przygotowali Pan Paweł Przetocki, Pan Dariusz Mormol i Pani Magdalena Potwora. Uczniowie klasy 7a i 4c z  pełnym zaangażowaniem przedstawili wzruszająca historię. Nie zabrakło szkolnego chórku na czele z Panem Ryszardem Niewiarowskim, harcerzy i Orląt. Po zakończonym przedstawieniu, głos zabrał Pan Bolesław Bujak, Burmistrz Ropczyc oraz Pani dyrektor Ewa Wośko. Przed obeliskiem złożono wiązanki kwiatów.

Galeria…

Magdalena Potwora

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę