Łączy nas krew

Łączy nas krew

Łączy nas krew

14 czerwca na całym świecie obchodzony jest Dzień Krwiodawcy, przypadający na data urodzin austriackiego lekarza patologa i immunologa Karla Landsteinera, który jako pierwszy w 1901 r. dokonał podziału krwi na grupy. 

Już kolejny rok z rzędu Szkolne Koło PCK zorganizowało akcję „Łączy nas krew”, której celem było poznanie przez uczniów swojej grupy krwi. Podczas rozmów, pogadanek, filmików uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat krwi oraz sposobu ratowania życia.

Obchodzenie Światowego Dnia Krwiodawcy jest wyrazem wdzięczności za ich bezinteresowną pomoc i dzielenie się tak cennym darem, jakim jest krew, której nie da się sztucznie wyprodukować.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za włączenie się w akcję.

Galeria…

Opiekunowie Szkolnego Koła PCK

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę