MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „ WOLNI OD NAŁOGÓW”

W szkole Podstawowej nr 1 im. M. Kopernika w Ropczycach podejmowane są  działania profilaktyczne mające na celu skutecznie chronić uczniów przed nałogami i promować zdrowy styl  życia. Konkursy o tematyce antynałogowej to jedne z działań psychoedukacyjnych podejmowanych w celu zapobiegania zachowaniom ryzykownym uczniów, a forma plastyczna konkursów pozwala dogłębnie wniknąć w podany problem. Podejmowane przedsięwzięcia zachęcają uczniów do rozwijania wyobraźni twórczej oraz dają wiele satysfakcji z tworzenia własnego dzieła.

Mając to na uwadze, Zespół Promocji Zdrowia działający w Szkole Podstawowej nr 1 opracował regulamin konkursu plastycznego o tematyce antynałogowej „Wolni od nałogów” i zaprosił do udziału  uczniów innych szkół podstawowych z gminy Ropczyce.  Zaproszenie przyjęła SP nr 5 im. S. Udzieli w Ropczycach, SP im. J. Brzechwy w Lubzinie, SP im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej, ZS nr 3 w Ropczycach, SP im. ppłk. Ł. Cieplińskiego w Gnojnicy Woli, SP w Niedźwiadzie Górnej.

Prace konkursowe oceniała Komisja w składzie: Halina Olechowska-Cwanek, Anna Chodak, Katarzyna Szczyrek, Anna Waszczuk.

Uczniowie przygotowali  bardzo ciekawe prace plastyczne, które w sposób wymowny obrazowały skutki uzależnień.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Zuzanna Boronowicz
( Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Lubzinie – koordynator pani Edyta Worek)

II miejsce – Wiktoria Oleksy
(Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Lubzinie – koordynator pani Edyta Worek)

III miejsce – Julia Anna Sulisz
(Szkoła Podstawowa nr 5 im. Seweryna Udzieli w Ropczycach- koordynator pani Lidia Brzostowska)

IV miejsce –  Izabela Brandys
 ( Szkoła Podstawowa im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej- koordynator pan Stanisław Wośko)

V miejsce – Lena Rachwał
 (Szkoła Podstawowa nr 5 im. Seweryna Udzieli w Ropczycach  – koordynator pani Lidia Brzostowska)

WYRÓŻNIENIA

Martyna Marchut  ( Zespół Szkół Nr 3 w Ropczycach- koordynator pani Ewa Mormol)

Krzysztof Franc  ( Zespół Szkół Nr 3 w Ropczycach- koordynator pani Ewa Mormol)

Patrycja Maciołek ( Szkoła Podstawowa im. ppłk. Ł. Cieplińskiego w Gnojnicy Woli – koordynator pani Elżbieta Róg – Domańska)

Anna Ciosek ( Szkoła Podstawowa nr 5 im. Seweryna Udzieli w Ropczycach- koordynator pani Lidia Brzostowska)

Alicja Przypek ( Szkołą Podstawowa nr 1 im. M. Kopernika w Ropczycach – koordynator pani Anna Waszczuk)

Wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom koordynującym przygotowanie prac konkursowych DZIĘKUJEMY.

(Nagrody oraz dyplomy zostaną dostarczone do poszczególnych szkół)

Zespołu Promocji Zdrowia
Anna Waszczuk, Katarzyna Szczyrek