I miejsce

w konkursie ekologicznym
„JESTEŚMY ECO”

I miejsce

w konkursie ekologicznym
„JESTEŚMY ECO”

JESTEŚMY ECO

22 kwietnia 2022 roku  w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim odbyła się  Gala Finałowa konkursu ekologicznego „JESTEŚMY ECO” zorganizowanego przez  firmy lotnicze SAFRAN oraz AERO- GEARBOX.

W konkursie wzięło udział 300 uczniów z 10 szkół podstawowych powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Celem konkursu było  między innymi opracowanie proekologicznych projektów, które można wdrożyć na większą skalę w lokalnej społeczności.

EKO-DRUŻYNA z naszej szkoły w składzie: Natalia Dziuban, Julia Gawor, Maja Kucharska, Martyna Pietkiewicz,  Gabriela Róg, Alicja Przypek, Klaudia Rudny, Alicja Szczęch, Zuzanna Paśko, Anita Walczyk, Oliwia Zawiślak zdobyła I miejsce za PROJEKT własnoręcznie wykonanych gier ekologicznych, które poprzez zabawę kształtują  wśród uczniów prawidłowe postawy, przyczyniające się do ochrony środowiska przyrodniczego.

EKO-DRUŻYNA działa w szkole już drugi rok. W ubiegłym roku szkolnym  wzięła udział w ogólnopolski konkursie MISTRZ RECYKLINGU organizowanym przez Fundację Chlorofil. Za zaangażowanie w działania ekologiczne, wiedzę, kreatywność oraz za wykonane makiety elektro-sprzętu zespół młodych ekologów otrzymał CERTYFIKAT Mistrza Edukacji Ekologicznej.

W tym roku ta sama EKO-DRUŻYNA oprócz dużej satysfakcji z wygranej wywalczyła dla szkoły GRANT finansowy w kwocie 3000 zł.

Koordynator: Anna Waszczuk

Jesteśmy ECO

Galeria…

Poniżej prezentujemy nagrodzoną PRACĘ.

GRATULUJEMY!

Są ludzie, dzięki którym powstają wielkie rzeczy; są ludzie, którzy patrzą, jak one powstają, są i tacy, którzy po prostu nie mogą wyjść z podziwu, że one powstają….

I my – cała społeczność szkolna SP1 – podziwiamy i gratulujemy całej Eko-Drużynie i koordynatorowi przedsięwzięcia Pani Annie Waszczuk. Bill Gates powiedział: „Wierzę, że jeżeli pokażecie innym problemy i wskażecie ich rozwiązania, to pobudzicie ich do działania”.
I my w Waszą moc wierzymy! Śmiało rośnijcie w siłę!

W imieniu całej społeczności
Ewa Wośko

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę