Konkurs Biblijny

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Biblijnym zorganizowanym dla dzieci szkół podstawowych Diecezji Rzeszowskiej.

W tym roku szkolnym, przebiegał on pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”.

Konkurs zorganizowany został przez Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej pod patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych klas od I do IV Diecezji Rzeszowskiej. Konkurs posiadał 2 kategorie wiekowe: kl. od I do II („młodsza”) i od III do IV („starsza”).

Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej na arkuszu formatu A3 w której uczeń zaprezentował jeden wybrany przez siebie temat:

Zwiastowanie NMP – Łk 1,26-38
Pasterze u żłóbka – Łk 2,1-20
Przepowiadanie Jana Chrzciciela Łk 3,1-18
Posłanie Dwunastu – Łk 9,1-6
Jezus i małe dzieci – Łk 18,15-17

Spośród 17 prac na etapie szkolnym komisja dokonała następującego rozstrzygnięcia.

Na podium uczestnicy zajęli następujące miejsca:

W grupie „młodszej”:
1 Oscar Kmiotek kl. 1 „a”,
2 Maja Szewc kl. 2 „c”,
3 Zuzanna Barszcz kl. 1 „c”.

W grupie „starszej”:
1 Dawid Kubacki kl. 3 „d”,
2 Jakub Kasprzyk kl. 4 „b”,
3 Gabriela Król kl. 3 „c”

Wszystkim uczestnikom gratulujemy oryginalnych pomysłów i życzymy dalszych sukcesów.