Warto planować budżet – czyli EKONOMIA na co dzień

Rozstrzygnięcie konkursu
matematyczno – ekonomicznego.

Wiedza o finansach osobistych i rodzinnych to ważny obszar edukacji młodego człowieka. Wiedza i umiejętność korzystania z niej jest podstawą  do uzyskania w przyszłości stabilizacji i niezależności finansowej.

Dlatego nauczyciele matematyki zaprosili chętnych uczniów do udziału w konkursach ekonomicznych.

„Budżet Świętego Mikołaja i jego pomocników na grudzień 2021 r.” – konkurs przewidziany dla uczniów klas 4 – 6.

Jego celem było kształtowanie umiejętności planowania budżetu osobistego oraz podejmowania decyzji dotyczących wykorzystania własnych środków finansowych.

Zadaniem uczestników było Pomóc Świętemu Mikołajowi w zaplanowaniu prezentów dla osób szczególnie im bliskich, za kwotę nieprzekraczającą 90 złotych na każdą obdarowywaną osobę.

„Budżet rodziny Nowaków” – konkurs przewidziany dla uczniów klas 7- 8.

Jego celem było kształtowanie umiejętności opracowania budżetu rodzinnego oraz ustalenie priorytetów i dokonywania wyborów przy podejmowaniu decyzji w zakresie gospodarowania ograniczonymi środkami finansowymi.

Zadaniem uczestników było wcielenie się w rolę jednego z członków rodziny Nowaków i zaproponowanie budżetu na nadchodzący miesiąc. Zarobki rodziny oraz stałe elementy budżetu zostały podane wraz z kwotami. Zadaniem ucznia było dokonanie wyboru, jak rozdysponować resztę pieniędzy wraz z uzasadnieniem dokonanych wyborów.

Z przyjemnością oglądaliśmy kreatywne pomysły wszystkich uczestników. Takiej kreatywności możemy im tylko pozazdrościć!

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom.

Po długich naradach jury konkursowe wybrało zwycięskie prace w każdej kategorii wiekowej. Prace te zostały nagrodzone ocenami celującymi z matematyki, pamiątkowymi dyplomami oraz upominkami.

Oto lista zwycięzców, wraz z nagrodzonymi pracami:

Kategoria 4-6:
I miejsce: Aleksandra Szewc
II miejsce: Maciej Ziobro
III miejsce: Monika Marć, Amelia Żurowska
Wyróżnienia: Julia Kaczor, Ksawery Wiktor, Amelia Ziarnik

Kategoria 7-8:
I miejsce: Karolina Feret
II miejsce: Maksymilian Szewc
III miejsce: Natalia Dziuban

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!