Browsed by
Kategoria: Bez kategorii

W dniu 27.02.2024r odbył się drużynowy turniej szachowy zorganizowany przez  Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach, w którym uczestniczyło dziesięć drużyn z: SP Czarnej Sędziszowskiej, SP Gnojnicy, SP Łączek Kucharskich, SP Lubziny, SP Niedźwiady, SP Checheł, SP Ostrowa, SP Wielopola,  SP Nawsia i oczywiście nasza szkoła  w składzie Maksymilian Słomba, Daniel Wiktor, Kamil Topór i Oskar Sąsiadek. Zawody przeprowadzono systemem kołowym (każdy z każdym). Nasza drużyna jako jedyna pokonała wszystkie drużyny i zajęła pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęła SP z Czarnej i trzecie miejsce SP Łączki Kucharskie.

Wręczenia dyplomów i nagród dla najlepszych zespołów dokonał Dyrektor Zespołu Szkół.

Gratulujemy!!!

Galeria…

Edyta Jedynak

Dawno temu na świecie
żyły wielkie zwierzęta.
Nikogo nie znajdziecie,
kto mógłby je pamiętać…

Dinozaury to stworzenia, które od dawna niezwykle fascynują szczególnie najmłodszych. Nie tylko zaskakują swoim wyglądem i wielkością, ale też kryją wiele tajemnic. W poniedziałek 26 lutego klasa 3b i dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Dzień Dinozaura. Podczas różnych aktywności dzieci mogły dowiedzieć się kilka faktów i ciekawostek na ich temat. Przedszkolaki z oddziału „0” układały „dinozaurowe” puzzle, szukały cienia pasującego do postaci oraz rozwiązywały krzyżówkę. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Prace plastyczne i techniczne wszyscy wykonywali na wspólnych warsztatach z radością, pomysłowością i kreatywnością, a efekt końcowy był wspaniały J Trzecioklasiści z zaciekawieniem oglądali film edukacyjny o dinozaurach, po którym ułożyli zdania zgodnie z prawdą, a na koniec rozwiązali zadania matematyczne ukryte w jajach dinozaurów. Nie zabrakło dobrej zabawy przeplatanej elementami edukacyjnymi. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i miło spędzili czas.

Galeria…

M. Cebula
E. Sobusiak

„Kup piernika od Kopernika”

„Kup piernika od Kopernika”

Po szkolnym konkursie wiedzy o Mikołaju Koperniku i lekcjach historii, matematyki, języka angielskiego  nawiązujących do życia, dokonań i ciekawostek o naszym patronie… przyszedł czas na słodki relaks.

Uczniowie klas 7 i 8 w ramach projektu edukacyjnego przygotowali kiermasz pierników pod hasłem ,,Kup piernika od Kopernika”, z którego całkowity dochód w wysokości.. 1721,49 zł zostanie przekazany na leczenie ucznia naszej szkoły.

Chętni uczniowie samodzielnie upiekli słodkości korzenne, które kojarzą się z Mikołajem Kopernikiem. Do wypieku należało dołączyć własnoręcznie napisany przepis i porady dotyczące wykonania . W najbliższych dniach powstanie książka z wszystkimi przepisami, aby każdy uczeń który będzie miał ochotę na słodkiego piernika, mógł zaglądnąć i wybrać swój ulubiony przepis i upiec to co najbardziej mu smakowało podczas szkolnych obchodów Dnia Patrona Szkoły 2024.

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem pomysłowości kreatywności i wyobraźni, którą widać było we wszystkich przygotowanych słodkościach.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom za udział w akcji i wsparcie, dzięki któremu pomożemy naszemu uczniowi.

Galeria…

Organizatorzy szkolnych obchodów Dnia Patrona Szkoły 2024
A.Ziobro, A. Zarzeczny, M.Kozek, M.Potwora, D.Mormol

20 lutego, uczennica Amelia Sąsiadek z kl. 8a uczestniczyła w spotkaniu w Urzędzie Miejskim, podczas którego burmistrz Bolesław Bujak złożył podziękowania wszystkim wolontariuszom za wspieranie idei wolontariatu, za poświęcenie swojego wolnego czasu oraz zaangażowanie w zbiórkę pieniędzy podczas 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dziękujemy Wszyskim wolontariuszkom z naszej szkoły, które poświęciły swój czas i aktywnie kwestowały w szkolnym i powiatowym finale.

Opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu
A.Zarzeczny, M.Kozek, M.Potwora

WIELCY PRZYRODNICY

WIELCY PRZYRODNICY

Pod koniec  stycznia 2024 roku w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach odbył się Powiatowy Konkurs –„Prof. Władysław Szafer – wielki przyrodnik i naukowiec”. Konkurs został objęty honorowym patronatem Pana Witolda Darłaka -Starosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego

Celem konkursu było ukazanie wielkiego wkładu wybitnego przyrodnika i naukowca prof. Władysława Szafera w ruch ochrony przyrody w Polsce oraz na świecie, a także zachęcenie uczniów do rozwijania zainteresowań przedmiotami przyrodniczymi.

W konkursie wzięli udział uczniowie z ośmiu szkół podstawowych z powiatu ropczycko – sędziszowskiego.

Nasza uczennica Antonina Rojek z klasy 8b zajęła II miejsce.
Gratulujemy!

Anna Waszczuk

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT
„EDUKACYJNA SIEĆ ANTYSMOGOWA”

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT
„EDUKACYJNA SIEĆ ANTYSMOGOWA”

„Edukacyjna Sieć Antysmogowa” jest to ogólnopolski program informacyjny przygotowany i realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu codziennych działań na jego jakość.Szkoły biorące udział w projekcie ESA zostały wyposażone w mierniki służące do oznaczania jakości powietrza.

Nasza szkoła już kolejny rok  realizuje założenia Projektu „Edukacyjna Sieć Antysmogowa”, podejmując działania  na rzecz czystego powietrza.

EKO-DRUŻYNA  przez cały styczeń codziennie odczytywała  dane z wyświetlacza LED zainstalowanego na budynku szkoły podającego aktualną wartość stężenia  szkodliwych pyłów.

Dane w miesiącu styczniu były zadawalające.

Zachęcamy do  codziennego odczytywania z miernika wyników poziomu smogu w naszej okolicy oraz do podejmowania działań,  na rzecz czystego powietrza.

Koordynatorzy Projektu:
A.Chodak, A.Waszczuk

W dniach 19 – 20 lutego 2024 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – III uczestniczyły w programie edukacyjnym „Energia odnawialna” prowadzonym przez Agencję Szkolno – Przedszkolną LUPUS. W warsztatach uczestniczyli również uczniowie klas IV w ramach programu SP! SERCE i POMOC. Uczestnicy warsztatów zostali zapoznani z modelami elektrowni słonecznej oraz wiatrowej. Wzbogacili wiedzę na temat źródeł energii odnawialnej i nieodnawialnej. Wzięli udział w licznych doświadczeniach, dzięki którym dowiedzieli się na czym polega oszczędzanie oraz gromadzenie energii i w jaki sposób pomaga to naszej planecie. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom,  a także uczestniczył w sesji zdjęciowej „Mały laborant”.

Galeria…

Aneta Basara

Mikołaj Kopernik – człowiek, który miał być kupcem, a stał się superbohaterem… 

Mikołaj Kopernik – człowiek, który miał być kupcem, a stał się superbohaterem… 

Święto Patrona – Mikołaja Kopernika, które obchodzimy w dniu jego urodzin 19 lutego, należy do tradycji i ceremoniału naszej szkoły.  

W tym roku także pragnęliśmy przypomnieć postać Mikołaja Kopernika, jego pasje, zawody, dzieła, dokonania i odkrycia. W dniach od 19 lutego do 29 lutego zaplanowaliśmy ciekawe wydarzenia w ramach szkolnych obchodów Dnia Patrona Szkoły 2024. 

W poniedziałek, 19 lutego, w rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, rozpoczęliśmy świętowanie!  

O godzinie 11:00, 105 uczniów zgłosiło się do wzięcia udziału w szkolnym konkursie wiedzy o Mikołaju Koperniku w formie quizu KAHOOT! 

43 uczniów z klas 4 i 5 oraz 62 uczniów z klas 6,7 i 8 rozwiązało testy w swojej kategorii z wiedzy o życiu i dokonaniach Mikołaja Kopernika. 

Wyniki przedstawiają się następująco: 

W kategorii klas 4-5 
I miejsce: POCIASK DAWID kl. 5c 
II miejsce: DANIEL MARCEL kl. 5c 
III miejsce: CHODARA GABRIELA kl. 5d 

Wyróżnienie: ŚWIERAD MILENA kl. 5c  
ZNAMIROWSKA WIKTORIA kl. 5d  

W kategorii klas 6-8 
I miejsce: POPEK BŁAŻEJ kl. 7b 
II miejsce: CHOLEWA WIKTOR kl. 8b 
III miejsce: ROJEK ANTONINA kl. 8b 


Wyróżnienie: MARĆ MARIKA kl. 7c 
  ŻUROWSKA AMELIA kl. 7c 
TRACIAK ALEKSANDRA kl. 7c 

GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY wszystkim uczniom, którzy biorąc udział w konkursie, poznali zasługi Mikołaja Kopernika, naszego PATRONA …naszego superbohatera! 

Wszystkich chętnych zapraszamy do sprawdzenia swojej wiedzy o Mikołaju Koperniku!  

Życzymy dobrej zabawy!  

https://kahoot.it/challenge/01361905?challenge-id=130fe50e-690a-408a-b47b-fade84833428_1708510858734

Organizatorzy szkolnych obchodów Dnia Patrona Szkoły 2024 
A.Zarzeczny, A.Ziobro, M.Kozek, M.Potwora, D.Mormol 

Zwiększ czcionkę