Browsed by
Kategoria: Bez kategorii

Sudoku

Sudoku

Już znamy wynik naszego konkursu szkolnego SUDOKU.

Oto wyniki:

Grupa I ( klasy 4-6)

I m. Wiktoria Przywara 6a
Maksymilian Szewc 5a

II m. Gryshchenko Miron 6c

III m. Żurowska Aurelia 4c

IV m. Rogala Kinga 6d

Grupa II ( klasy 7-8)

I m. Bochenek Emilia 7b

II m. Ździebło Szymon 8a

III m. Słomba Kamila 7c
Drozd Jeremiasz 8a

IV m. Medygrał Piotr 7b

V m. Kurowski Szymon 7b

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!

Dyplomy zostaną rozdane przez wychowawców w dniu zakończenia roku szkolnego.

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka klasa III a spędziła na wycieczce do gospodarstwa rolnego Pana Kazimierza Kordka. To dziadek Oli- uczennicy naszej klasy. Zaplanowaliśmy spacer malowniczą trasą wzdłuż obwodnicy Ropczyc. Dzieci miały okazję zobaczyć miasto z innej perspektywy. W gospodarstwie Pana Kazimierza czekało sporo niespodzianek. Oglądaliśmy rodzinę kóz z młodymi, kury, gęsi i króliki, karmiliśmy konia i kozy. Dużo  było frajdy podczas wyścigów wózkami. Gospodarze podjęli nas również słodkim poczęstunkiem. Serdecznie dziękujemy Państwu Kordkom oraz Pani Justynie Trojan za możliwość wspaniałego spędzenia czasu w ich gospodarstwie.

Galeria…

Czyściochowa Akademia

Czyściochowa Akademia

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klas pierwszych przystąpili do programu profilaktycznego „Czyściochowa Akademia”, organizowanego przez sklepy Rossmann.

Głównym jego celem było kształtowanie oraz usystematyzowanie prawidłowych nawyków higienicznych wśród najmłodszych.

W czasie zajęć dzieci wykonały mnóstwo eksperymentów i ciekawych doświadczeń. Obejrzały również filmy edukacyjne przygotowane przez organizatora projektu.  Dowiedziały się m.in. w jaki sposób  przenoszą się bakterie i jak je usunąć. Utrwaliły zasady prawidłowego korzystania z toalety oraz dokładnego mycia rąk. Wiedzą już jak działa krem z filtrem oraz jak często nasze włosy i ciało potrzebują kąpieli.

Udział w projekcie przyczynił się do wyrobienia u dzieci właściwych nawyków higienicznych a także zwrócił uwagę na to jak ważna jest higiena w naszym codziennym życiu.

Galeria…

Joanna Sąsiadek
Alina Feret
Emilia Pawełek

Konkurs SUDOKU

Konkurs SUDOKU

Znalezione obrazy dla zapytania sudoku

Konkurs ma na celu popularyzację łamigłówek liczbowych wśród młodzieży szkolnej, rozwijanie logicznego myślenia, przewidywania, dostrzegania związków pomiędzy poszczególnymi etapami rozumowania. Zadowolenie z osiągniętego sukcesu, jakim jest samodzielne rozwiązanie łamigłówki, może zachęcić uczniów do ćwiczenia i poszukiwania rozwiązań innych problemów logicznych, matematycznych czy technicznych, pozwoli uwierzyć we własne możliwości.

Regulamin

Z piosenką na wakacje!

Z piosenką na wakacje!

Grupa wokalna „Kopernikus” oraz Samorząd Uczniowski zapraszają wszystkie klasy do udziału w RANKINGU polskich piosenek, które wam się podobają i chętnie je usłyszycie (a może zaśpiewacie?) na uroczystości zakończenia roku szkolnego w dniu 25 czerwca br. Wybieramy wspólnie 26 piosenek (tyle, ile jest klas w naszej szkole).

Z tej listy Samorząd Uczniowski wytypuje TOP LISTĘ – po 3 piosenki dla trzech grup klasowych (klasy 7-8, klasy 4-6 i klasy 0-3).

Termin zgłaszania piosenek – 16 czerwca (środa) – do przewodniczącego SU.

Sukcesy artystyczne naszych uczniów!

Sukcesy artystyczne naszych uczniów!

Z nieukrywaną radością i dumą informujemy, że jak każdego roku nasi uczniowie osiągają sukcesy artystyczne. Ich prace plastyczne są nagradzane na konkursach ogólnopolskich, wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Mierzą się z najlepszymi i często zajmują czołowe miejsca.

Oto sukcesy z dziedziny sztuk plastycznych z roku szkolnego 2020/2021:

– w Ogólnopolskim Konkursie Choinki Jedynki organizowanym przez Polskie Radio Program I – Kamila Słomba kl. VIIc –  NAGRODA, Klaudia Żegleń kl. VId –  NAGRODA, Joanna Dumańska kl.VIc – WYRÓŻNIENIE;

– w I Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym im. Władysława Podkowińskiego, organizowanym przez Muzeum Narodowe w Warszawie, Mazowieckie Kuratorium Oświaty – Amelia Ziarnik kl. IVc – WYRÓŻNIENIE, Sandra Baran kl. IVc – WYRÓŻNIENIE;

– w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym na plakat z hasłem antynikotynowym, organizowanym przezWojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rzeszowie – Emilia Paśko kl. VIIIc – WYRÓŻNIENIE;

– w II Plenerze Malarskim im. Józefa Mehoffera z cyklu „Pod Palmami”, organizowanym przezCentrum Kultury im. J. Mehoffera w Ropczycach – Klaudia Żegleń kl. VIb –I MIEJSCE;

– w Konkursie na Lampion Bożonarodzeniowy, organizowanym przez Centrum Kultury im. J. Mehoffera w Ropczycach – Maksymilian Szewc kl. Va – WYRÓŻNIENIE.

Serdecznie gratulujemy uczniom oraz
Pani Halinie Olechowskiej-Cwanek, nauczycielce plastyki!

Realizując moduł ,,Mały Miś w świecie emocji” uczniowie klasy Ic nauczyli się rozpoznawać, nazywać i rozróżniać emocje. Uświadomili sobie m.in., że wszyscy mamy prawo do przeżywania emocji, że są one ważne i potrzebne.

Pierwszaki chętnie rozwiązywały sprawy ,,Inspektora Krokodyla”, dostrzegały pierwsze symptomy emocji i podawały sposoby na radzenie sobie z nimi. Opowiadały o tym co sprawia, że są szczęśliwe a co, że się smucą. Samodzielnie wykonały gniotki, narysowały ,, jak wyobrażają sobie strach”. Wspólnie stworzyły też ,,Pudełko emocji”, gdzie gromadziliśmy przedmioty służące radzeniu sobie z emocjami. Znalazły się w nim  m.in.. płyty relaksacyjne, gazety do wytupywania złości, folia bąbelkowa, materiały do ćwiczeń oddechowych tj. piórka/piłeczki ping-pongowe.

Na koniec każdego tygodnia wszystkie pozytywne chwile spędzone w szkole zapisywaliśmy na karteczkach i i wkładaliśmy do ,,Słoika dobrych chwil” .

Dzięki udziałowi w projekcie dzieci uświadomiły sobie, że nie bez powodu przeżywamy emocje. To one motywują nasze zachowania, to dzięki nim mamy ochotę coś robić, działać.

Radość daje energię i motywuje do działania, smutek pozwala dostrzec to co jest naprawdę ważne, strach chroni przed zagrożeniem i przypomina o ostrożności a złość pozwala nam ustalać granice
i potrzeby ale trzeba umieć sobie z nią radzić.

Galeria…

Joanna Sąsiadek

We wrześniu uczniowie klasy Ic rozpoczęli realizację kolejnej edycji międzynarodowego projektu  ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury” .

2 Września nasz projektowy Miś Tuliś wspólnie z dziećmi został oficjalnie pasowany na ucznia klasy pierwszej. Od tej pory towarzyszył nam w czasie zajęć i wizyt domowych.

Tuliś wędrował po domach dzieci, wysłuchiwał bajek a one uzupełniały karty z których później stworzyliśmy ,,Szkolną książeczkę dziecięcych hitów”.

Oprócz wizyt domowych, czytania w czasie zajęć, dzieci realizowały rożne moduły – zadania od małego bohatera projektu. Zapisały się m.in. do biblioteki szkolnej by móc wypożyczać książki a także doskonaliły umiejętność czytania zbierając ,,naklejki- cegiełki” i budując wieże czytelnicze.

W tym roku wspólnie  z rodzicami stworzyliśmy ,,Misiowy Ranking Książkowych Hitów Rodziców”. Największą popularnością cieszyły się książki: ,,Ania z Zielonego wzgórza”, ,,Dzieci
z Bullerbyn”, ,,O psie, który jeździł koleją”, ,,Oto jest Kasia”, ,,Awantura o Basię” czy komiksy ,,Kajko i Kokosz”.

Projekt przyczynił się do rozwoju czytelnictwa wśród dzieci a także wzbudził zainteresowanie literaturą i książkami.

Galeria…

Joanna Sąsiadek

MAMY LAUREATKĘ i FINALISTĘ KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH 2020/2021

MAMY LAUREATKĘ i FINALISTĘ KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH 2020/2021

Uczennica klasy VIII a, Julia Pietkiewicz, została LAUREATKĄ PRZEDMIOTOWEGO KONKURSU Z JĘZYKA POLSKIEGO, a uczeń klasy VII b, Szymon Jankiewicz, otrzymał tytuł FINALISTY PRZEDMIOTOWEGO KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO w roku szkolnym 2020/2021.

Przygotowywały ich Panie – Ewa Wośko (j. polski), Anna Laska (język angielski).


Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

Zwiększ czcionkę