Browsed by
Kategoria: Bez kategorii

Pamiętamy!

Pamiętamy!

82 lata temu, 17 września, naszej ojczyźnie zadano kolejny, po napaści na Polskę hitlerowskich Niemiec, bolesny cios. Na nasz kraj od wschodu ruszyły wojska sowieckiej Rosji. Tym samym zrealizowano pakt Ribbentrop-Mołotow, w którym Niemcy i ZSRR podzielili między siebie strefy wpływów w naszym kraju. Potocznie nazywa się to „czwartym rozbiorem Polski”. Dzień ten to czas oddania hołdu tym wszystkim znanym i nieznanym bohaterom tamtych czasów, którzy w monecie, kiedy Polacy mogli stracić wszelką nadzieję, nie poddali się, ale walczyli do samego końca. Z tej okazji pod Obeliskiem Pamięci ku czci ofiar Katynia 1940 oraz katastrofy smoleńskiej 2010 roku znajdujący się przy naszej szkole kwiaty złożyli: Pan Bolesław Bujak – Burmistrz Ropczyc, młodzież szkolna wraz z panią wicedyrektor. Hołd bohaterom oddali również harcerze ZHR oraz Orlęta.

Czytaj więcej….

Gratulacje za szczególne wyróżnienie!

Gratulacje za szczególne wyróżnienie!

W Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach odbyły się uroczystości związane z 100. rocznicą urodzin profesora Stanisława Viscardiego, wieloletniego nauczyciela fizyki i matematyki w ropczyckiej szkole.

W trakcie uroczystości zostały wręczone podziękowania dyrektorom, w tym naszej Pani Dyrektor Bożenie Rygiel oraz nauczycielom szkół podstawowych, których uczniowie są laureatami Powiatowego  Konkursu Matematycznego „VISCARDIUS”.

Pani Elżbieta Bokota – nauczycielka matematyki w naszej szkole jako jedyna otrzymała statuetkę w uznaniu za przygotowanie i sukcesy uczniów w konkursie.

Na przestrzeni kilku lat to nasi uczniowie najczęściej znajdowali się na podium.

Gratulujemy!!

Pochwal się swoim zwierzakiem!

Pochwal się swoim zwierzakiem!

Zbieramy fotografie Waszych ulubieńców.

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt planujemy wystawę fotografii na holu szkoły.

Przyjmujemy tylko zdjęcia na papierze fotograficznym!

Zdjęcia składać do 30 września do sali nr 10.

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt Szkolny Klub Przyjaciół Zwierząt ogłasza zbiórkę suchej karmy dla zwierząt ze schroniska w Ropczycach.

Karmę proszę przynosić do sali nr 10.

W dniu 13.09. 2021 roku z okazji odpustu, czyli święta Najświętszego Imienia Maryi – uczniowie udali się na mszę świętą do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin.

W ten sposób nasza społeczność szkolna włączyła się w inicjatywę kolejnego Tygodnia Wychowania w naszej Ojczyźnie (12 – 18 września 2021roku). Przez udział w mszy świętej i wspólną modlitwę zawierzyliśmy nasze rodziny, kształtowanie naszych charakterów i sumień opiece Najświętszej Maryi Panny, św. Józefa i już błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Właściwe wychowanie w rodzinie, w której znajdujemy moralne wzorce, wychowanie w szkole, która jest naszym drugim domem, jest podstawą wzrastania w duchu chrześcijańskim, co dla nas, uczniów, jest szczególnie ważne.

Katecheci oraz Szkole Koło Caritas

Uwaga Uczniowie!

Uwaga Uczniowie!

Co roku w trzeci weekend września organizowana jest  w naszym kraju ogólnopolska akcja „Sprzątanie Świata – Polska”. Kampania ma przede wszystkim charakter edukacyjny. Uczy poszanowania środowiska naturalnego i otaczającej nas przyrody, promuje proekologiczne postawy i zachowania, uświadamia nam, że stan środowiska, w którym żyjemy, zależy w dużej mierze od nas samych.

Tegoroczna 28 edycja odbywa się pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”.

Pod takim samych hasłem ogłaszamy konkurs plastyczny skierowany do uczniów klas 1-8.

REGULAMIN KONKURSU

KONKURS

KONKURS

KONKURS JĘZYKOWO-PLASTYCZNY „ JĘZYKI DROGĄ DO PRZYSZŁOŚCI” Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA JĘZYKÓW OBCYCH

Celem konkursu jest ukazanie uczniom korzyści wynikających z nauki języków obcych przy równoczesnym rozwijaniu wrażliwości artystycznej oraz rozwijaniu zdolności manualnych.

  1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej.
  2. Uczniowie przygotowują odręcznie wykonane prace plastyczne z wykorzystaniem dowolnych technik artystycznych na podany temat. Prace powinny być wykonane na papierze typu brystol w formacie A3.
  3. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedną, samodzielnie wykonaną pracę plastyczną. Prace zbiorowe nie będą zakwalifikowane do konkursu.
  4. Prace należy dostarczyć do dnia 27.09.2021 r. nauczycielowi języka obcego uczącemu w danej klasie.
  5. O wyłonieniu zwycięzców konkursu decyduje powołana w tym celu Komisja Konkursowa, w skład której wchodzą: Ewelina Roman, Magdalena Kozek, Anna Laska, Magdalena Potwora.
  6. Spośród zgłoszonych do konkursu prac Komisja wybierze  najlepsze prace konkursowe, oceniając pomysł, kreatywność, oryginalność, sposób wykonania oraz zgodność z tematem.

Organizatorzy konkursu:
Nauczyciele języków obcych

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Eko Ludek”

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Eko Ludek”

Eko Ludek

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w roku szkolnym 2021/2022 biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Eko Ludek”. Jest on zgodny z obowiązującą Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego.

Głównym celem projektu jest zwrócenie uwagi na potrzebę budowania świadomości obowiązku dbania o środowisko w jakim żyjemy. Kształtowanie właściwej postawy należy rozpocząć od najmłodszych lat, bowiem świadomość człowieka kształtuje się przez całe życie, jednak jej podstawy każdy zdobywa w dzieciństwie, kiedy jest wrażliwy na wszystko co go otacza.

Przed nami wiele ciekawych zadań, które będziemy realizować w ciągu całego roku szkolnego.

Alina Świętoń

Zwiększ czcionkę