Pamiętamy!

Pamiętamy!

82 lata temu, 17 września, naszej ojczyźnie zadano kolejny, po napaści na Polskę hitlerowskich Niemiec, bolesny cios. Na nasz kraj od wschodu ruszyły wojska sowieckiej Rosji. Tym samym zrealizowano pakt Ribbentrop-Mołotow, w którym Niemcy i ZSRR podzielili między siebie strefy wpływów w naszym kraju. Potocznie nazywa się to „czwartym rozbiorem Polski”. Dzień ten to czas oddania hołdu tym wszystkim znanym i nieznanym bohaterom tamtych czasów, którzy w monecie, kiedy Polacy mogli stracić wszelką nadzieję, nie poddali się, ale walczyli do samego końca. Z tej okazji pod Obeliskiem Pamięci ku czci ofiar Katynia 1940 oraz katastrofy smoleńskiej 2010 roku znajdujący się przy naszej szkole kwiaty złożyli: Pan Bolesław Bujak – Burmistrz Ropczyc, młodzież szkolna wraz z panią wicedyrektor. Hołd bohaterom oddali również harcerze ZHR oraz Orlęta.

Czytaj więcej….

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę