DZIEŃ FLAGI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

DZIEŃ FLAGI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Tradycyjnie z okazji Dnia Flagi w oddziale przedszkolnym odbyła się uroczystość patriotyczna. Uczniowie recytowali wiersz o barwach narodowych oraz wspólnie z panią dyrektor Ewą Wośko utrwalili wiedzę o symbolach narodowych na podstawie utworu W. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. Pani dyrektor zwróciła uwagę, że przez flagi i symbole narodowe wykonane przez dzieci na zajęciach, manifestujemy swoją tożsamość narodową oraz przywiązanie do Ojczyzny. Do biblioteki przedszkolnej pani dyrektor przekazała piękne albumy z różnych dziedzin wiedzy.
Pani Edyta Jedynak, która wraz z wychowawcami realizuje przedsięwzięcia „W Krainie Sportu”, przygotowała dla uczniów ciekawe informacje i materiał multimedialny o tym, jak barwy narodowe są dla sportowców symbolem kraju, który reprezentują na różnych konkurencjach sportowych. Wszyscy wykonali prace plastyczne, kolorując piłki w barwach narodowych. Uroczystość zakończyliśmy życzeniami i prezentacją pomysłów na aktywne formy spędzania wolnego czasu podczas majówki.

Galeria…

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę