OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKOLOGICZNY „MISTRZ RECYKLINGU I PRZYJACIELE“

OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKOLOGICZNY „MISTRZ RECYKLINGU I PRZYJACIELE“

W połowie lutego uczniowie klasy 7a  przystąpili do konkursu ekologicznego „MISTRZ RECYKLINGU I PRZYJACIELE“, zorganizowanego przez Fundację Chlorofil.  

Ogólnopolski konkurs skierowany  do uczniów  szkół podstawowych ma na celu kształtować prawidłowe postawy proekologiczne związane z selektywną zbiórką, odzyskiem i recyklingiem odpadów  ze szczególnym uwzględnieniem materiałów opakowaniowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.     

Wśród uczniów klasy 7a wyłoniło się  cztery  eko-zespoły, które przez dwa miesiące pracowały nad zadaniami konkursowymi. Liderami zespołów były: Natalia Dziuban, Julia Gawor,  Maja Kucharska, Zuzanna Paśko, Martyna Pietkiewicz, Alicja Przypek, Gabriela Róg,  Klaudia Rudny, Alicja Szczęch,  Anita Walczyk, Oliwia Zawiślak.

Pierwsze zadanie polegało na wykonaniu projektu puzzli lub gry planszowej, uczącej, jak i dlaczego segregujemy  odpady komunalne.

Drugie zadanie związane było z budową makiety elektro-sprzętu z materiałów recyklingowych, w której  należało oznaczyć substancje  groźne dla zdrowia człowieka lub środowiska naturalnego.                                                                               

Każdy eko-zespół co najmniej raz musiał też zalogować się w aplikacjach edukacyjnych „Liga Elektrorecyklingu” oraz „Przyjaciele    Recyklingu” oraz co najmniej  raz zagrać w gry ekologiczne  umieszczone na stronie organizatora.  Za edukacyjne gry przydzielane były punkty. Uczniowie klasy 7a oraz uczniowie z klas szóstych wspierali liderów konkursu, przechodząc przez udostępnione poziomy gier i zdobywając  dodatkowe punkty.                                                             

Na koniec całość działań należało właściwie udokumentować i przesłać do Warszawy.

Wyniki konkursu mają być opublikowane pod koniec kwietnia.

Poniżej prezentujemy prace naszej grupy projektowe. ( załącznik)

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę