NOWOROCZNY PREZENT – DZIĘKUJEMY!

NOWOROCZNY PREZENT – DZIĘKUJEMY!

W ten świąteczny czas pragnę podzielić się ze wszystkimi wspaniałą informacją – będziemy mieć nowe boisko przy szkole! To kolejny nowoczesny obiekt sportowy, który powstanie za Halą Sportową im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Zaprojektowane wielofunkcyjne boisko ze sztuczną (poliuretanową) nawierzchnią ma powierzchnię ponad 940 m².  Planuje się boisko do piłki ręcznej o wymiarach 20m x 40m, boisko do mini koszykówki o wymiarach 15m x 21,6m oraz boisko do siatkówki – 9m x 18m wraz z wyposażeniem w bramki, kosze i słupki. Boisko będzie ogrodzone, z piłkochwytami o wysokości 6m i długości 46 mb.

Środki na budowę boiska pozyskała Gmina Ropczyce. Z programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej Ministerstwa Sportu organ prowadzący szkołę otrzyma dofinansowanie kilku zadań (boiska wielofunkcyjne i siłownie plenerowe) w wysokości 563 tys. zł.

Pierwszym planowanym zadaniem do realizacji w nowym 2021 roku jest budowa boiska przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ropczycach, z czego bardzo się cieszymy.

To wspaniała wiadomość przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, którzy będą mieć jeszcze lepsze warunki do aktywności fizycznej i uprawiania sportu.

Projektowane boisko

Ze sportowym pozdrowieniem
Bożena Rygiel

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę