Mikołajkowo „W krainie sportu”

Mikołajkowo „W krainie sportu”

Mikołajki to dzień długo oczekiwany przez dzieci.
Uczniowie zerówki przy Szkole Podstawowej nr 1 w Ropczycach starannie przygotowali się na tę chwilę. W swojej sali wykonali dekoracje, a rodzice zadbali o piękne okolicznościowe stroje mikołajkowe. Rano na dzieci czekały w szkole prezenty.

Wychowawcy zerówki wraz Panią Edyta Jedynak – nauczycielką wychowania fizycznego, realizowali z grupą przedsięwzięcie „W krainie sportu”. Głównym celem założonych działań było uświadamianie dzieciom, że aktywność fizyczna może sprawiać przyjemność.

W ten sposób starano się  budować u najmłodszych zdrowe nawyki aktywnego trybu życia. Podjęto zadania w kilku obszarach: sport, zdrowie oraz higiena. Z okazji mikołajek Pani Edyta Jedynak zaprosiła dzieci do Hali Sportowej im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości i zorganizowała     „Mikołajkowy turniej sprawności sportowych”.

Działo się tu wiele. 
Grupy „Mikołajków”, „Reniferów” i „Elfów” sprawdziły swoje umiejętności na torze przeszkód. Była przeprawa przez skrzynię, przeskoki zawrotne przez ławeczkę, pełzanie, czworakowanie, slalom między przeszkodami, ćwiczenia polegające na przejściu przez drabinkę koordynacyjną oraz rywalizacja drużyn w rzutach do celu.

Wszyscy wspaniale wykonali postawione przed nimi zadania.
Był to dzień pełen uśmiechu, radości z odniesionych sukcesów sportowych, zdobycia kolejnych sprawności i umiejętności.

Galeria

Edyta Jedynak
Natalia Koretska
Ewa Szczerba

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę