ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – patriotycznie, na sportowo, bezpiecznie i zdrowo!

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – patriotycznie, na sportowo, bezpiecznie i zdrowo!

11 listopada w naszych sercach gości, jako święto narodowe – Dzień Niepodległości!”

Słowami jednej z pieśni patriotycznych w zerówce przy Szkole Podstawowej nr 1 w Ropczycach rozpoczęte zostały uroczyste obchody upamiętniające tę ważną datę w polskim kalendarzu.

Na pierwszych listopadowych zajęciach najmłodsi poznali najważniejsze fakty i postaci historyczne związane z długą drogą naszej Ojczyzny do niepodległości. Były opowiadania i pogadanki ubogacone ilustracjami, prezentacją multimedialną i pieśniami patriotycznymi.

Potem dzieci pięknie udekorowały salę swoimi pracami plastycznymi – m.in. kwiatami w barwach narodowych i flagami. Samodzielnie wykonały kotyliony, które w uroczystym dniu zdobiły ich stroje galowe.

Tradycyjnie został odśpiewany hymn państwowy – „Mazurek Dąbrowskiego”.

Święto narodowe zerówka obchodziła też na sportowo. Wiele atrakcji przygotowała dla najmłodszych Pani Edyta Jedynak, nauczycielka wychowania fizycznego, która zaprosiła grupę na zajęcia do nowej Hali Sportowej im. 100-Lecia Odzyskania Niepodległości.

Piękny i nowoczesny obiekt sportowy zawsze budził ciekawość dzieci. Teraz nadarzyła się okazja, aby zwiedzić całą halę z antresolą dla widowni, zapleczem sanitarno-szatniowym, magazynem, pokojami dla sędziów, trenerów i trzema salami dydaktycznymi (w tym pracownię komputerową). W pomieszczeniu rozdzielni dzieci zobaczyły jak działają liczne sterowniki – do klimatyzacji, oświetlenia, kotar, tablicy wyników.

Punktem kulminacyjnym były zabawy rekreacyjno-sportowe z piłkami oraz rozegrany turniej w „Zbijaka”. Wszyscy świetnie się bawili.

Ten radosny nastrój świętowania Dnia Niepodległości z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci ze szkolnej zerówki.

Galeria…

                                                                                              Ewa Szczerba                                                                                               Edyta Jedynak                                                                                               Natalia Koretskaya

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę