Wdrażamy program adaptacyjny – na początek klasy IV

Wdrażamy program adaptacyjny – na początek klasy IV

Mija pierwszy tydzień nauki w szkole. To najtrudniejszy czas – adaptacji do nowych obowiązków, rytmu dnia, sytuacji.

Jako gatunek ludzki mamy zdumiewające zdolności adaptacyjne. Dorośli potrzebują 2 – 3 tygodnie, by przyzwyczaić się do nowych warunków. Dzieciom musimy dać więcej czasu na „nauczenie się życia” w nowej rzeczywistości szkolnej. Szczególnie trudno jest uczniom I i IV klasy oraz dzieciom z „zerówki”. Miejmy to wszyscy na uwadze. Proszę o wyrozumiałość, spokój i wiele cierpliwości – do swoich dzieci, uczniów i dla siebie… Pośpiech i negatywne emocje są złym doradcą i nikomu nie służą. Wspierajmy się w tym trudnym czasie. Wspólnie damy radę rozwiązać każdy problem.

„Program adaptacyjny dla uczniów klas IV w SP nr 1 w Ropczycach”

Bożena Rygiel

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę