Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!

Wakacje 2020 dobiegają końca. Jeszcze pewnie przez jakiś czas będziemy dzielić się wrażeniami z pobytu w górach, nad morzem, na obozach, koloniach czy wczasach. Będziemy wspominać czas relaksu…

Jednak coraz częściej i więcej myślami jesteśmy już w szkole. Zastanawiamy się, jaka czeka nas najbliższa przyszłość. Zadajemy sobie pytanie: Jaki będzie ten nowy rok szkolny? Co nowego przyniesie? Czy uda nam się zrealizować nasze plany, zamierzenia i cele?

Tak, nowy rok szkolny to czas nowych szans i możliwości. Dla wielu uczniów jest to kolejny rok edukacji. Oto najważniejsze informacje związane z początkiem roku szkolnego 2020/2021:

1. W szkole spotykamy się we wtorek, 1 września – o wyznaczonej godzinie, odpowiednim wejściem (i tym samym wyjściem po spotkaniu), w przydzielonej sali  – według poniższego grafiku. Ta zmiana związana jest z nowymi zasadami „Bezpiecznej szkoły”.
  2. Należy w tym dniu mieć na sobie strój galowy, wziąć z domu plecak i reklamówkę, ponieważ uczniowie otrzymają podręczniki zakupione przez szkołę oraz odbiorą świadectwa.
  3. Potrzebny będzie notes i długopis, by zapisać ważne komunikaty, które przekażą Wychowawcy, m.in. na temat:
    1. a)bezpieczna droga do szkoły (pieszo, na rowerze, środkami komunikacji miejskiej lub autobusem szkolnym, prywatnym środkiem transportu);
      b)wejście do szkoły z zachowaniem dystansu między osobami – ok. 2 m,każda klasa wyznaczonym wejściem – 1 września wg grafiku, w kolejnych dniach roku szkolnego – zgodnie z informacją wychowawcy;
      c)szatnia – boks, szafka, wieszak (jedna z opcji),
      d)stołówka – odpłatne obiady (na zgłoszenie u Pani intendentki) – podczas długich przerw (dwie po 20 minut), wg grafiku,
      e)biblioteka szkolna,
      f)plan lekcji i przerwy międzylekcyjne,
      g)zasady bezpieczeństwa obowiązujące w szkole – procedury i regulaminy, wyposażenie w środki higieny (maseczka, chusteczki higieniczne itp.), obowiązki ucznia, dyżurnego klasowego, samorządu klasowego, Samorządu Uczniowskiego.

Grafik

Bożena Rygiel