W module tym Miś starał się nauczyć  dzieci wrażliwości społecznej, pomagania innym i odpowiedzialności za otaczający świat. Cały rok prowadziliśmy różnorodne, aktywne działania na rzecz potrzebujących. Miały one na celu uświadomienie dzieciom, że bezinteresowna pomoc jest wartością bezcenną ale niestety coraz bardziej zaniedbywaną we współczesnym świecie.

Mały Miś poprzez bajki i wierszyki starał się pokazać, że satysfakcja z ofiarowania komuś uśmiechu jest największym podziękowaniem i nagrodą za wykonaną pracę. Zachęcał do działania rodziców dzieci, by wspólnie zrobić coś dobrego dla lokalnych społeczności.

Udało nam się zorganizować:
– wspólnie z Fundacją ,,Mam marzenie” szkolną zbiórkę materiałów plastycznych, gier, pluszaków dla dzieci z oddziałów onkologicznych,
– zbiórkę plastikowych nakrętek, z których dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Mai- dziewczynki z Zespołem Downa,
– zbiórkę karm dla zwierząt ze schroniska,
-wesprzeć Harcerską Gwiazdkę z Nieba,
– przygotować kartki bożonarodzeniowe na kiermasz szkolny,
– upiec słodkie pierniki na Mikołajkowy kiermasz słodkości dla dzieci niepełnosprawnych- Hospicjum w Rzeszowie.

Najbardziej dumni jednak jesteśmy z naszej koleżanki Justynki, która ścięła i oddała swoje włosy Fundacji Rak’n’Roll. Jesteś super!!!!

W imieniu swoim i wszystkich osób, które dzięki tym akcjom udało się wesprzeć dziękuję dzieciom oraz ich  Rodzicom za okazaną empatię i wsparcie zbiórek.

Bez Was by się to nie udało!!!

Dziękuję!!!!!
Joanna Sąsiadek