Weekendy z „Małym Księciem” zakończone! Czas na podsumowanie!

Weekendy z „Małym Księciem” zakończone! Czas na podsumowanie!

Od wielu lat historia o międzygwiezdnej podróży i przygodach Małego Księcia fascynuje miłośników literatury. Tak było i tym razem. Od 15 do 25 maja 2020 r.w ramach realizacji projektu Wielkiej Ligi Czytelników uczniowie naszej szkoły brali udział w  przedsięwzięciu „Weekend z „Małym Księciem”. Mogli wcielić się w różne role w zależności od swoich zdolności i zainteresowań, stąd zadania:

a) „Bądź badaczem literatury” – galeria prac
b)  „Bądź grafikiem” – galeria prac
c)  „Bądź ilustratorem” – galeria prac
d) „Bądź fotografem” – galeria prac

Uczniowie przesyłali zdjęcia z książką, autorskie ilustracje wybranych fragmentów, plakaty promujące dzieło, tworzyli grafiki i dobierali aforyzmy zawarte w utworze oraz formułowali przemyślenia po lekturze tej ponadczasowej historii. Projekt ten bardzo zainteresował  uczniów, zwłaszcza klas 6 i 7 – młodsi polubili tę książkę ze względu na opowiedzianą w niej historię, starsi – ze względu na ukrytą treść zawierającą  niejako życiowe   drogowskazy. Efekty pracy można podziwiać w szkolnej galerii. To była dobra propozycja na majowe weekendy, zwłaszcza w czasie przebywania w domu ze względu na trwającą naukę na odległość oraz doskonała okazja do poznania wielu talentów naszych uczniów. Dziękuję wszystkim uczestnikom za zaangażowanie w realizację projektu. Wierzę, że w ten sposób rozwijamy zainteresowania czytelnicze i zachęcamy innych do sięgania po książki zawierające życiowe mądrości. Warto z tych propozycji korzystać, by zrozumieć, iż: „dobrze widzi się tylko sercem” i pamiętać, że: „(..) dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem”.

Ewa Wośko

Comments are closed.
Zwiększ czcionkę